Rallye Český Krumlov startuje už v pátek!

Rallye Český Krumlov startuje už v pátek!

Už jen poslední desítky hodin zbývají do startu 51. ročníku Rallye Český Krumlov,

která bude druhým podnikem domácího šampionátu v rallye soudobých i historických vozů, je ale také součástí přeshraničního Regional Rallye Cupu i celoevropského seriálu FIA European Rally Trophy.

V pátek 17. května přesně v půl čtvrté odpoledne odstartuje první soutěžní posádka na trať úvodní rychlostní zkoušky, která se znovu bude konat v atraktivním prostředí českobudějovického výstaviště. Poté se jezdci vydají do města, které dalo soutěži své jméno, tam závodníci přejedou slavnostní startovní rampu v Jelení zahradě, aby mohli před pátou hodinou odpolední předvést své vozy divákům při opatrném průjezdu historickým centrem města Český Krumlov. Odtud už ale budou směřovat na klasické rychlostní zkoušky, vedené po uzavřených vozovkách. Tam budou piloti šlapat na plynový pedál už důkladně, a právě na jejich úžasné sportovní výkony budou jistě u tratí čekat i početné davy skalních fanoušků tohoto sportu. V pátek večer se budou nejrychlejší časy podvakrát měřit na RZ Rožmitál, Citajl a Ján, přičemž mezi oběma průjezdy těmito testy se závodníci vrátí do svého servisního českobudějovického zázemí na výstavišti. V jeho prostorách na ně bude po 19. hodině čekat ještě i opětovný průjezd zdejší rychlostní zkouškou CB Auto Rallye Aréna.

Z centra Jihočeského kraje v sobotu v půl osmé ráno odjedou posádky na těžké rychlostní zkoušky Malšín, Malonty a Kohout. Každou z nich opět absolvují dvakrát s vloženým krátkým poledním odpočinkem, spojeným s přesunem do servisu v Českých Budějovicích (i jemu bude předcházet průjezd RZ na výstavišti). A teprve poté, co posádky zvládnou celou porci patnácti „erzet“ o celkové délce téměř 170 kilometrů, budou moci oslavit úspěšný víkend na cílové rampě. Ta na ně opět bude připravena v půvabném prostředí Jelení zahrady pod českokrumlovským zámkem.

Do 51. Rallye Český Krumlov se přihlásilo celkem 87 posádek soudobých a 30 posádek historických vozů na čele s těmi nejlepšími z mistrovství republiky. Vloni Janu Kopeckému a Janu Hlouškovi jejich soupeři poněkud ulehčili cestu za dalším prvenstvím mnoha odstoupeními, letos je ale konkurence ještě silnější a dá se čekat, že boje budou opravdu vyrovnané. Nechme se tedy překvapit, zda pilotem nejrychlejšího vozu bude opět zmíněný Východočech, nebo třeba jeho velký rival Václav Pech. Anebo někdo ze zástupců mladší generace? Bude to Erik Cais? Dominik Stříteský? Adam Březík? Filip Mareš? Nebo někdo úplně jiný? Nechme se překvapit nebo o tom třeba i dlouze diskutujme, jasné je ale to, že pravdu ukáže až soutěž, která startuje v pátek 17. května na jihu Čech! Informace o ní jsou postupně zveřejňovány na oficiálních webových stránkách www.rallyekrumlov.cz.