Nej SUV podle Britů

Ať už zvolíte jakoukoliv metodu ověření spolehlivosti dané kategorie osobních automobilů, vždy v tom bude kus subjektivity.

Tak jako v případě, že se obrátíte s dotazem přímo na majitele vozidel. Z druhé strany, kdo lépe ví, zda lze považovat auto za „držák“ nebo ne, když ne jeho majitel? Právě z takového britského průzkumu vyšel vítěz kategorie SUV – Toyota RAV4.

V daném případě pro královský trůn pro Japonce hlasovali čtenáři Auto Express, kteří se trefili do černého. Za spolehlivost nejvýše ocenili Toyotu RAV4 Hybrid. Spokojenost s hybridním pohonem přidala nějaké ty body. Naopak čistě spalovací verzi Škody Kodiaq první generace postavil průzkum hned na druhou pozici. Kromě spolehlivosti si majitelé celí praktickou stránku tohoto vozu. Mazdu CX-5 škodovka předehnala jen o zhruba 1 %, a to vinou vyšší servisních nákladů u Japonce.

A světe div se, na čtvrté pozici skončila Dacia Duster druhé generace. Ukazuje se, že soustředění se rumunského výrobce na kvalitu přineslo svoje ovoce. Druhá generace ukázala té první záda a zákazníci teď i díky ceně postavili toto dostupné SUV před modernější Peugeot 2008, nebo VW T-Roc a další zavedené značky a jejich modely.