Která auta si necháváme nejdéle?

Která auta si necháváme nejdéle?

Existuje mnoho důvodů, proč dál jezdí motoristé v autě, které už není designově „in“, nepřitahuje pozornost okolí a podobně.

Takovouto početnou skupinou jsou nesporně sportovní vozy. Je to logické, proč se zbavovat „překoňovaného“ kupé, když i po letech vytře zrak většině ostatních účastníků silničního provozu. Kteří jsou ti další „držáci“?

Ze zmíněného důvodu vyřazujeme ze studie společnosti iSEECars, která stanovila desítku nej vozů, které jejich majitelé dlouhodobě nemění, ony zmiňované sportovní vozy. Jedná se o: Chevrolet Corvette (lidé model v průměru vlastní 10,5 let), Mercedes SL (10,3 let), Audi TT (10,2 let), Ford Mustang (10 let) a Porsche 911 (9,9 let).

Jak po této čistce vypadá přehled běžných vozů, které si vlastníci dlouhodobě ponechávají ve své garáži? Nejdéle v ní vydrží Toyota Land Cruiser (11,4 let). Co ji charakterizuje? Je univerzální a spolehlivá, nepodléhá módním trendům. Následuje BMW řady 3 (9,5 let). Kromě spolehlivosti u tohoto modelu hraje roli i fakt, že to pro řidiče přitažlivé, v nových modelech řady 3 už nenajdete – velkoobjemové motory, manuální převodovku, pohon zadních kol… Takže zůstává i starší trojka dál v garáži. Pokračujeme v přehledu dlouholetosti běžných vozů. Honda Accord (9,4 let) je kvalitní a především v USA velmi populární. Těsně za Japoncem je Němec – Mercedes-Benz E. Je to sázka na luxus, kvalitu. Honda Civic (9,1 let) má rovněž své přednosti, jako je především dobrý poměr ceny a nabízené hodnoty. Tím se uzavírá top ten vozů, které nejdéle zůstávají tak zvaně v rodině.