Praha: Vloni přes 2 dny v kolonách

Praha: Vloni přes 2 dny v kolonách

Jistě, česká metropole je na tom, pokud jde o čekání v kolonách, podle výsledků společnosti Inrix

z loňského roku, v Evropě ve srovnání s nejhorším Londýnem 3 x lépe. Nicméně i tak Pražané a motoristé projíždějící českou metropolí v průměru čekali v kolonách v roce 2022 celkem 56 hodin, tedy 2,3 dne.

České motoristy konstatování, že v Londýně prostáli v kolonách motoristé v průměru celkem 156 hodin, neuchlácholí. Po britské metropoli je na tom nejhůře v Evropě francouzská Paříž (138 h). Dále pak z hlavních měst: Řím (107 h), Brusel (98 h), Bukurešť (91 h) a Budapešť (86 h). Největší meziroční zhoršení zaznamenala Brusel, zlepšení naopak Bristol.

Pokud jde o česká města, nejhůře je na tom celkem očekávaně česká metropole (meziroční nárůst kolon o 4 %), následují České Budějovice (naopak zlepšení o 8 %) a na třetím místě Pardubice. A to s třetím nejvyšším zhoršením po Hradci Králové a Karlových Varech na stejné úrovni a jen o pár procent lepším výsledkem v Ústí nad Labem.

Zajímavostí je, že podle této statistiky moravskou metropoli Brno o pár hodin „předběhly“ – České Budějovice a Pardubice, kde proseděli v kolonách řidiči o 3 a 2 hodiny déle.