Rakousko: V létě za rychlost až zabaví auto

Rakousko: V létě za rychlost až zabaví auto

Varovat už teď, tedy dlouho před letní sezónou,

české motoristy při cestě na Jadran přes Rakousko je neobvyklé. Nicméně zcela na místě, protože náš soused chystá velmi zásadní zpřísnění postihů vůči těm, kdo třeba na dálnici překročí maximální povolenou rychlost o 70 km/h, tedy pojedou dvě stě. Co je čeká?

V současné chvíli se může pokuta za takovou jízdu vyšplhat až na 5000 euro, tedy částku kolem 120 000 Kč a k tomu hrozí zadržení řidičského průkazu. Nově se k této pokutě může přidat také zadržení samotného vozidla, a to na 2 týdny. Pokud má už daný řidič záznam o obdobně vysokém překročení maximální rychlosti z minulosti, nebo šlo o zvláště nebezpečnou jízdu, může policie vůz zabavit a následně bude prodán v dražbě.

Jde o návrh, který předložila rakouská ministryně dopravy Leonora Gewesslerová, která argumentuje tím, že přes vysoké pokuty, se stále opakují případy, kdy bezohledně rychlá jízda ohrožuje a „zabíjí“ jiné. Proto přišla s tímto návrhem, který by mohl vejít v platnost v polovině roku 2023, tedy během dovolených a obvyklého „stěhování národů“, včetně toho českého, k moři.