Test dětských sedaček

Test dětských sedaček

24 modelů, 17 dobrých, 1 vynikající

Celkem 24 dětských sedaček testovala společně trojice automotoklubů: ADAC, ÖAMTC a TCS. Hlavní závěry jsou následující: 17 modelů nabídne dobrou ochranu, 3 propadly, 3 prošly s odřenýma ušima a 1 je natolik výjimečná, že i když se upíná ve směru jízdy, vůbec poprvé dostala při těchto testech hodnocení velmi dobrá.

A která že je oním překvapením? Jedná se o Cybex Anoris T i-Size, určená pro děti o výšce 76 až 115 centimetrů. Má vlastní airbag umístěný v nárazovém štítu a přijde na bezmála 20 tisíc korun. Za mimořádné vlastnosti si prostě platí. Jde zároveň o sedačku, která obepíná celé tělo dítěte, což může být pro některé ratolesti nepříjemné. 

K propadákům patří sedačky Walser Kids Experts Noemi nebo Kanga Uptown TV107, které podle expertů mohou obsahovat nevhodné látky. Stejně tak experti nepochválili Kindercraft Comfort Up – tak zvanou rostoucí sedačku, ze které se ovšem pro děti s hmotností nad 25 kg v zásadě stávají podsedáky, které nenabízejí takovou úroveň ochrany jako skutečné dětské sedačky.