20. a 21. 5. se uvidíme na Rallye Český Krumlov

20. a 21. 5. se uvidíme na Rallye Český Krumlov

Po třech letech se Rallye Český Krumlov, na jehož pořádání se podílí také ÚAMK,

pojede v tradičním jarním termínu 20. a 21. května. V seznamu přihlášených do 49. ročníku oblíbené automobilové soutěže a exhibiční Rallye Legendy Show figuruje více než šedesát posádek.

Koho najdou fandové motorismu na startu tohoto atraktivního závodu, jehož partnerem je Ústřední automotoklub? Například šestinásobného vítěze jihočeského podniku a úřadujícího republikového šampiona Jana Kopeckého (Škoda Fabia Rally2 Evo), který se pokusí odčinit loňské zaváhání a udolat vítěze podzimního klání Václava Pecha. Zkušeným pilotům určitě budou chtít šlapat na paty další jezdci dealerských týmů úspěšné tuzemské značky – stále zrychlující Filip Mareš a nadějný mladík Dominik Stříteský.

Atraktivní souboje jsou očekávány také v kategorii historiků. Chybět nebude Vlastimil Neumann s výkonným Fordem Escort RS Cosworth, fanoušci se můžou těšit také na průjezdy bývalého továrního pilota týmu Škoda Motorsport Jindřicha Štolfy (Rover 220 Gti) nebo bratrů Hejhalových, kteří přivezou Škodu 130 LR.

O pestrost startovního pole 49. Rallye Český Krumlov se postará početná skupina cizinců. Kvůli zrušení Jännerrallye se příhraniční Regional Rallye Cup sice letos nepojede, nicméně rakouské posádky mají přesto do Českého Krumlova namířeno v hojném počtu. Zřejmě nejvzdálenějším účastníkem je Daniel Popov, syn bývalého bulharského mistra Jasena Popova. Za volantem Peugeotu 208 Rally4 se pokusí prohnat domácí dvoukolkáře.

Posádky si můžou do 10:00 v pondělí 9. května vybrat mezi hodnocením FIA European Rally Trophy, domácím mistrovstvím moderních a historických vozů, ale také Pohárem pořadatele (třída RN10) či XIV. Rallye Legendy Show.

Pořadatelé z ÚAMK Automotoklubu Rallye Český Krumlov a ČK motorsportu připravili velmi atraktivní jarní podnik na nějž ÚAMK všechny co nejsrdečněji zve – uvidíme se v Českém Krumlově.