Tituly do KBS Teamu

Tituly do KBS Teamu

Výsledky mezinárodní mistrovství ČR Enduro + Endurosprint za 2023 

Kdo je fandou endura nebo endurosprintu, toho asi titulek nepřekvapil, protože oddíl KBS Team spolupracující s ÚAMK je dlouhodobě hvězdou na českém endurovém nebi.

Takže, když byly v Kozojedech v minulých dnech vyhlášeny tituly mezinárodních mistrů ČR, na pódium často stoupali právě zástupci KBS Teamu.  

Matěj Škuta z KBS TEAM si ze sobotního vyhlášení odváží tituly: Mezinárodního mistra ČR v kategoriích seriálu Endura (5 dvoudenních podniků) i seriálu Endurosprint (4 dvoudenní podniky). Byly pro letošní rok vypsány: absolutní bez rozdílu kubatur, absolutní bez rozdílu kubatur Junior, třída E2. 

Pro KBS TEAM vybojoval Matěj Škuta společně s Kryštofem Koublem a Jakubem Hronešem titul mistrů ČR družstev v klasických soutěžích Enduro. Titul v Mezinárodním MMČR v seriálu Enduro i seriálu Endurosprint přidal ve třídě veterán 40 i Miloslav Škuta.

Ve třídě Enduro1 se v konečném hodnocení obou seriálů ještě vešli do Top10: Jan Houdek a Jakub Horák. Nutno ještě dodat, že v barvách týmu Matěj Škuta vybojoval v letošním seriálu GP Enduro (mistrovství světa) ve třídě Junior2 konečné 7. místo, Kryštof Kouble přidal v konečném hodnocení třídy GP enduro2 7. místo a Jakub Hroneš pak 4. místo ve třídě Open S4.

Kryštof Kouble a Matěj Škuta se podíleli společně s Matyášem Chlumem a Jardou Kalným na zisku titulu Mistrů Evropy v hodnocení národních týmů v klasických soutěžích Enduro pro rok 2023 a Matěj Škuta ještě přidal bronzovou medaili v hodnocení celého seriálu mistrovství Evropy ve třídě Junior2.

K tomu ještě přidaly velmi kvalitní výsledky v konečném hodnocení seriálů talentované naděje, a to v motokrosových závodech MMČR juniorů a regionálních přeborů jezdci: Jan Houdek, David Votík, Adam Kadeřábek, Jan Hora, Matěj Prokop, Jarda Novotný.

KBS Team děkuje všem týmovým partnerům a rodinným příslušníkům za podporu, bez které by KBS TEAM a jeho jezdci takových výsledků nedosáhli. ÚAMK se přidává s gratulací k tak výborným výsledkům v sezóně 2023.