Kdo má rád veterány, spěchá o tomto víkendu na jih Čech

Milovníci klasických automobilových veteránů se již nemohou dočkat tohoto víkendu, neboť již v pátek v 16:30

startuje jedna z největších motoristických akcí zaměřených na veterány. O víkendu se totiž uskuteční již čtrnáctý ročník South Bohemia Classic. Tradiční motoristický podnik láká do jižních Čech 160 posádek z několika zemí světa.

Nabité startovní pole soutěže slibuje skvělou podívanou. Diváci se můžou těšit na legendární i méně známé značky – jmenujme například Jaguar, MG, Triumph, Mercedes-Benz, Porsche, Austin Healey, Chevrolet, De Tomaso, Maserati, Škoda, DeLorean, Ferrari, Cadillac nebo Alfa Romeo. Nejstarším vozem na trati by mělo být MG C-Type vyrobené v roce 1931, které na jih Čech přiveze Curtis Liposcak ze Spojených států amerických.

XIV. South Bohemia Classic 2023, největší tuzemská setinová rallye, odstartuje v pátek v 16:30 na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. a trasa vede přes Doudleby, Hlubokou nad Vltavou, Holašovice a Křemži do centra Českého Krumlova. Odtud posádky zavítají do hlavního dějiště soutěže, Hotel Resortu Relax v Dolní Vltavici. Během sobotní etapy veteránisté pojedou do Novohradských hor a na Třeboňsko. Vrcholem oblíbené motoristické akce bude Grand Prix Kaplice s bohatým doprovodným programem už od 12 hodin.