Průvod 32 historických vozů Fiat 126p

Dne 4. července a poté 11. a 12. července projede Českou republikou průvod 32 historických vozů Fiat 126p, který míří z rodiště těchto vozů z jihopolského města Bielsko Biała do Monte Carla a zpět. Za volanty těchto ikonických vozů bude možné spatřit například Kajetana Kajetanowicze, trojnásobného Mistra Evropy z let 2015, 2016, 2017, Rafała Sonika, vítěze Rallye Dakar ve třídě čtyřkolek nebo ze starších legend Sobiesława Zasadu, trojnásobného mistra Evropy v 60. a 70. letech a účastníka Rallye Monte Carlo. To však není zdaleka všechno. Mezi mistry volantu bude možné na trase spatřit i další legendární polské jezdce rallye.

Fiat 126P byl vyráběn v Polsku v letech 1973 až 2000. Od italského originálu se lišil vyšším podvozkem, jinou mřížkou chladiče a oranžovými blikači (italský model je měl bílé), také například jinou roztečí matic kol. Vzhledem k jeho nízké ceně byl v Polsku velmi populární – na začátku 80. let patřil k nejprodávanějším automobilům v Polsku, kde získal přezdívku Maluch. Později ji výrobce přijal jako oficiální název auta.

Cílem této jízdy není jen provětrat veterány, ale hlavně sesbírat co nejvíc finančních prostředků, které budou využity pro děti zraněné při dopravních nehodách. A jak chtějí účastníci peníze vybrat? Jeden z vozů, který se bude účastnit této jízdy bude součástí on-line aukce, které se můžete zúčastnit i Vy, naši přátelé a příznivci. Proto neváhejte a sledujte jízdu, která přinese nejen mnoho radosti zúčastněným legendám motoristického sportu v Polsku, ale může i pomoci dětem, které se zranily při dopravní nehodě.