11. ročník New Energies Rallye zná vítěze

11. ročník New Energies Rallye zná vítěze

Ve dnech 24. až 25. 3. se jel v pořadí již 11. ročník závodu bezemisních vozidel pod označením New Energies Rallye.

Tohoto závodu se zúčastnila čtyřicítka vozidel, které startovaly v první den u jaderné elektrárny Temelín a měly namířeno do Českého Krumlova. Druhý den pak trasa vedla z historického města přes Dolní Vltavice zpět do Českého Krumlova. Celkem se jednalo o bezmála 500 kilometrů. Na náročné, ale zajímavé akci se významně dílel také ÚAMK.

Přímým spoluorganizátorem pak byl spolu s ÚAMK South Bohemia Rally Club. Na trať se vydala čtyřicítka posádek v elektrických vozech, mezi nimiž byly značky Hyundai a Kia, stejně jako Renault nebo Volkswagen. Nakonec si pro vítěznou trofej dojela posádka vozu č. 3 tedy Michal Žďárský a Jakub Nábělek ve voze Hyundai Kona Electric (64 kWh). Na druhé pozici to byli zahraniční jezdci Franko Špacapan a Tadej Špacapan na voze Renault Zoe R135. Bronzovou příčku obsadili opět piloti ze zahraničí, a to: Eneko Pujana Conde a Lukas Bermúdez Sergnese, kteří jeli ve voze Kia E-Soul (64 kWh).

Z toho by se dalo usuzovat, že rallye ekologických vozů více „sluší“ motoristům z jiných zemí, než Čech. Nicméně je zřejmé, že i u nás roste skupina fandů „zelených rallye“, jak dokazují posádky, jako například Petr Vomáčka (dříve jel i za ÚAMK) a Martina Vomáčková, nebo Jan a Jiří Domanský, či automobilový novinář Ondřej Běhal se svojí partnerkou.

ÚAMK nejen vítězné trojici, ale všem účastníkům blahopřeje a těší se na jejich účast i na příštím ročníku této zajímavé akce.