UAMK zve: 11. ročník eco rallye v Č. Krumlově

UAMK zve: 11. ročník eco rallye v Č. Krumlově

V pořadí již 11. ročník Czech New Energies rallye 2023 se pojede ve dnech 24. a 25. března,

a jedná se o jednu z nejvýznamnějších akcí FIA ecoRally Cup, na níž se podílí také ÚAMK. Originální je také místo startu celé soutěže, a to u areálu jaderné elektrárny Temelín. Cíl pak bude tradičně v Českém Krumlově na náměstí Svornosti. Tato sportovní akce ještě umocní význam pozdější Rallye Český Krumlov slavící 50. let své existence.

Program eco rallye, která má ukázat, že i ekologická vozidla dávají šanci užít si motoristického sportu, začíná technickými přejímkami v Temelínu a zámku Vysoký hrádek v pátek 24. března. Start soutěže je naplánován na 13 hodin u areálu jaderné elektrárny Temelín a cíl první etapy bude v Českém Krumlově na parkovišti P2 Pod poštou od 17, 30 hodin. Lákavou pro diváky jistě bude noční jízda, která začne a skončí Pod poštou a uzavře první den závodu.

Druhý den, v sobotu 25. března odstartuje v 10 hodin, aby vedla přes Dolní Vltavici zpět do Českého Krumlova. V 19 hodin se odehraje vyhlášení výsledků v Prelatuře v Českém Krumlově.

Celkem čeká dvoučlenné posádky téměř 600 kilometrů atraktivní tratě, z toho přibližně polovina je měřená. Loňské rallye se zúčastnila zhruba čtyřicítka vozidel. S přibližně podobnou účastí lze počítat i letos. Mezi ekologickými vozidly se v minulosti objevily například: Audi E-Tron 55 Quatro, VW ID3 Pro S, BMW i4 M50. Vedle nich se na trati jistě objeví také například Škoda Enyaq IV nebo asijské elektromobily značek Kia či Hyundai. Právě ty se umístily na čele vítězné tabulky společně s americkou Teslou.

Pořadatelé očekávají, že letošní ročník bude ještě pestřejší. ÚAMK tedy zve všechny fandy čisté mobility do Českého Krumlova, aby se mohli seznámit s novými trendy nejen v dopravě obecně, ale i v motoristickém sportu.