48. Rallye Český Krumlov

48. Rallye Český Krumlov

Od roku 1971 se českokrumlovská rallye, jejímž pořadatelem je ÚAMK Automotoklubu Rallye Český Krumlov

, jezdila v několika různých termínech, téměř celou dobu je však pro jihočeskou soutěž typická rozkvetlá krajina a proměnlivé počasí. Odložený 48. ročník, který se koná v roce 50. výročí prvního ročníku soutěže, bude jiný. Rallye Český Krumlov se uskuteční ve dnech 12. až 14. listopadu 2021 jako finálový podnik tuzemské mistrovské sezóny.

Snahou organizátorů z ÚAMK Automotoklubu Rallye Český Krumlov a ČK motorsportu, které podporuje ÚAMK, je pořádat soutěž v obvyklé, myšleno tedy ve vysoké kvalitě, a nabídnout divákům maximální zážitek. Přesný program podzimní rallye, která kvůli brzkému příchodu tmy využije při oslavách 50. výročí svého založení netradičního víkendového formátu, odhalí pořadatelé během následujících týdnů.

Už nyní je jasné, že centrem 48. Rallye Český Krumlov bude stejně jako v minulých letech českobudějovické výstaviště, kde se kromě pátečních přejímek v nově zrekonstruovaném pavilonu Z a shakedownu uskuteční také večerní prolog. Slavnostní start, cíl a vyhlášení vítězů se odehrají v Jelení zahradě pod českokrumlovským zámkem.

Jak fanoušci motorsportu dobře vědí, až na výjimky se Rallye Český Krumlov jezdila v polovině května. Také letos ji měli českokrumlovští pořadatelé v plánu ve stejné době, ale vzhledem k epidemiologické situaci změnili tradiční jarní termín na podzimní. Místo toho se rozhodli uspořádat 1. Rallye Český Krumlov Revival. Za což českokrumlovským i ÚAMK patří poděkování.

Nešlo o klasickou soutěž historických vozidel nebo setinovou, ale o rallye pravidelnosti podle regulí FIA. Revival zavedl posádky na současné, ale především bývalé nádherné rychlostní zkoušky, kde se psala padesátiletá historie českokrumlovské rallye. Itinerář trasy dlouhé 375 kilometrů zahrnoval 12 zkoušek pravidelnosti na různých úsecích s délkou od 6 do 41 kilometrů. Zkoušky se jely za běžného silničního provozu na méně frekventovaných komunikacích. Rychlostní průměr předepsaný pro jednotlivé měřené úseky nepřesáhl 50 km/h a jeho dodržování sledoval profesionální GPS systém.

Jednoznačně lze konstatovat, že tato premiéra byla úspěšná. A následovaly další soutěže připravené ÚAMK Automotoklubu Rallye Český Krumlov: 2. ročník setinové rallye veteránů Spring Classic a na září připravená XII. South Bohemia Classic. Nicméně vrcholem sezóny bude v podzimním termínu 12. až 14. listopadu 48. ročník Rallye Český Krumlov, na který všechny příznivce automobilového sportu zve ÚAMK.