XIII. ročník South Bohemia Classic 9. a 10. září

Pozvánka ÚAMK XIII. ročník South Bohemia Classic 9. a 10. září

Třináctý ročník South Bohemia Classic,

tedy Mezinárodní setinové rallye klasických vozidel, se za podpory ÚAMK uskuteční ve dnech 9. a 10. září a zúčastní se ho posádky hned z několika evropských zemí: kromě Čech také z Rakouska, Maďarska, Chorvatska, Francie, Německa … Je tedy zjevné, že i tento ročník naváže na úspěchy předešlého s dosud nejvyšším počtem přihlášených posádek. Ten letošní „zaostává“ doslova jen o pár soutěžících, tedy těsně pod hranicí 160 posádek.

Trasa oblíbeného motoristického podniku začíná v Českých Budějovicích na náměstí Přemysla Otakara II. odkud v pátek 9. září vyrazí posádky na první etapu této rallye klasických vozidel. Přičemž první etapa je dlouhá 160 kilometrů. Už tradičně se diváci mohou těšit na noční průjezd městem Český Krumlov, kde ve 20 hodin bude na náměstí Svornosti cíl první etapy. Vozy pak zamíří do hotelu Resort Relax v Dolní Vltavici, kde je připraveno zázemí.

V sobotu 10. září se bude startovat právě od daného hotelu, aby si diváci mohli užít lákavé podívané Grand Prix Kaplice v centru tohoto města. Kromě výstavy veteránů diváci na náměstí uvidí start, cíl i několik zatáček městského okruhu, který se zde pojede. Program začne ve 13 hodin exhibičními jízdami, na které zvou organizátoři veteránské kluby i majitele historických vozidel. Návštěvníci se můžou těšit na živou hudbu i program pro děti

Cíl druhého dne a celého třináctého ročníku South Bohemia Classic bude v hotelu Resort Relax v Dolní Vltavici.

Nabité startovní pole slibuje skvělou podívanou. Diváci se můžou těšit na legendární i méně známé značky – jmenujme například Wolseley Hornet Special z roku 1933, Jaguar K V Saloon s rokem výroby 1049, nebo MG C-Type z roku 1931, který bude pilotovat řidič z USA.

Abychom připomněli i české motoristické legendy, pak je třeba zmínit například Škodu 440 Spartak z roku 1956. Naopak k těm nejmladším bude zjevně patřit Škoda Enyaq Coupé RS iV z datem výroby – 2022.

Je tedy zjevné, že je nač se těšit a ÚAMK, který se na akci rovněž významně podílí, proto zve všechny fandy krásných aut na XIII. Ročník South Bohemia Classic.