Test autosedaček: Všechny prošly

Partnerské automotokluby ÚAMK – německý, rakouský a švýcarský – při podzimním testování

celkem zhodnotily 17 dětských autosedaček. Tentokrát bylo konstatování odborníků velmi příznivé – 11 si odneslo známku dobrá, zbylých 6 uspokojivá.

Je to o to lepší výsledek, protože ona známka „uspokojivá“ nebyla výsledkem nižší bezpečnosti modelů, ale například náročnější manipulací se sedačkou, nižším pohodlím pro dítě a podobně. Do seznamu těch, které dopadly lépe, tedy patří následující značky a jejich modely: Chico (Kiros Evo i-Size/Base), Bugaboo (Turtle Air/Wingbase), Cybex Cloud Z2 i-Size/Base Z2), Swandoo (Curie), Avova (Sperber-Fix 61), Maxi-Cosi (Titan Pro i-Size), Britax Römer (Kidfix i-Size) a Avioaut (MaxSpace Comfort System +).

Hmotnost sedaček byla od 6,5 kg do více než 14,5 kg, přičemž ceny se pohybovaly od zhruba 7000 Kč do 17 000 Kč.  Odborníci ÚAMK zdůrazňují, že právě nezávislé testy jsou sice tím nejlepším doporučením pro správnou volbu, nicméně nikoliv nepodstatné je, jak snadné bude například pro maminku manipulovat se sedačkou, a jak se bude v daném modelu cítit vaše ratolest. Je sedák a opěrka dostatečně měkká a zároveň se dá sundat a vyprat? Netísní dítě přílišným sevřením, protože právě váš synek je širší v ramenou a tak podobně. Zkrátka výběr musí být kombinací dobrých informací rodičů a spokojenosti dítěte.