Elektromobilita: Sázka na drahý benzín?

Elektromobilita: Sázka na drahý benzín?

Zastánci automobilů do zásuvky, a to včetně poslanců EU, jsou přesvědčeni

o tom, že současná situace, která žene cenu ropy neustále nahoru, nahrává rychlejšímu přechodu k elektromobilitě. Odborníci to ale vidí jinak. Mají velké pochybnosti o zrychlení pod tlakem cen a potvrzuje to i situace v USA.

I když jsou ceny za benzin ve Spojených státech docela někde jinde než v Evropě, i tam platí za pohonné hmoty motoristé stále více. Před rokem to bylo v přepočtu v průměru v USA necelých 17 Kč za 1 litr benzinu. Nyní je to už 28 Kč. Propagátoři „zelené dopravy“ měli za to, že teď poroste zájem o elektromobily. Jenže průzkum mezi motoristy je jednoznačnou odpovědí – 44 % dotázaných uvedlo, že cena elektro aut a jejich omezený dojezd je odrazuje i nadále od koupě takovýchto vozidel, nehledě na ceny benzínu. 36 % dotázaných pak ještě dodává, že koupi elektromobilu nezvažují, protože je nedostatek nabíjecích míst.

Nejvíce dotázaných (21 %) navíc uvedlo, že vysoká cena benzinu není tím důvodem, proč by zvažovali koupi elektromobilu. Takže … Bude snad přístup Evropanů jiný?