South Bohemia Classic 2023 zná svoje vítěze

Svátek milovníků klasických automobilů se uskutečnil ve dnech 8. a 9. září v malebné krajině jižních Čech.

Na start čtrnáctého ročníku South Bohemia Classic se v pátek na náměstí Přemysla Otakara II. V Českých Budějovicích postavilo 160 posádek z několika zemí světa. Po sobotním dojezdu do Dolní Vltavice tak známe i celkové vítěze soutěže classic. Stali se jimi Gerd Lambert a Michael Loerke z Německa ve voze Porsche 911 SC Targa z roku 1979.

Slavnostního vyhlášení vítězů ve všech kategoriích se na sobotním banketu zúčastnili nejen samotní pořadatelé a také účastníci, ale vůně spáleného benzínu a krása veteránů přilákaly na jih Čech i mnoho zajímavých hostů. Ceny vítězům tak předával nejen prezident Ústředního automotoklubu pan Oldřich Vaníček, ale významnou spolupráci mezi Ústředním automotoklubem a současnou vládou České republiky, reprezentoval na podiu pro vítěze i náměstek ministra dopravy pan Václav Bernard.  

Sobotním koncem letošní South Bohemia Classic začíná pořadatelům další práce s přípravou nového, již 15. ročníku, který se uskuteční příští rok. Přejeme, aby se práce podařila a nový ročník byl ještě hezčí, než ten, který právě skončil.