Upozorňujeme na podvodné e-maily, ÚAMK neuděluje ani nevymáhá pokuty, jedná se o podvod, na e-mail nereagujte a smažte ho!

ÚAMK radí: Neměňte celý stěrač

Možná to zní jako banalita – zanechává stěrač čelního okna šmouhy, vyhoďte ho. A kupte si nový. Jenže musíte počítat s tím, že jedna lišta vás vyjde na běžnou Škodu Octavii od zhruba 500 Kč výše.

Ovšem na SUV od Mercedes-Benz je to už zhruba dvojnásobek. Takže? Je vskutku nezbytné hned stěrač zahazovat?

Partner ÚAMK, německý automotoklub ADAC doporučuje pro méně poškozené lišty, které ale mají na stírací ploše jen „zoubek“, a tudíž nechávají na okně šmouhu nesetřené plochy, jiné řešení. Řeč je o použití tak zvaného ořezávače lišt například značek Ecocut nebo Wipeo či MaxxMee, Baseus, které lze pořídit za zhruba 50 Kč i desetinásobek.

V každém případě ale za tolik, že se motoristovi může vyplatit nezahazovat stěrač, ale jednoduše seříznout o minimum styčnou plochu stěrače se sklem, a tak dát výrobku nový život. V dobrém případě lze takto postupovat hned několikrát.   

Update cookies preferences