Zpravodaj ÚAMK ČR - Historická vozidla

ÚAMK by vás rád pozval na v pořadí již 33. ročník Kolínské plaketové jízdy, která se koná pod záštitou místostarosty Kolína. Akce se uskuteční v sobotu 17. června.


Klub historických vozidel Praha v ÚAMK pozval v září počtvrté veterány do Újezda nad Lesy. Na parkovišti před supermarketem Penny se představilo 68 automobilů a 37 motocyklů. Tradiční akce poutá každým rokem zvýšený zájem vystavovatelů i návštěvníků.


Klub historických vozidel Praha v ÚAMK pořádá v pátek 28. října se spolkem Retro Prague Podzimní Rally 2016. Jednodenní program zavede posádky historických automobilů ke startu v 9:30 v Drnovské ulici v Praze-Ruzyni. Cíl je naplánovaný na 17:30 před Vilou Kajetánkou v Radimově ulici na Praze 6.


Závod historických vozidel do vrchu Ecce Homo Historic 2016 vyhrál v neděli 11. září ve Šternberku automobil Zbrojovka Z4 z roku 1934 Jiřího Kohlíčka, předsedy klubu ÚAMK S.K.A.M. Olomouc. V soutěži pravidelnosti absolvoval obě jízdy s rozdílem časů jedné desetiny sekundy.


Manželé Jiří a Renata Vítkovi vyhráli s vozem MGA 1500 Roadster z roku 1958 (st. č. 8) sedmý ročník dvoudenní setinové soutěže South Bohemia Classic.  Populární akci připravili pořadatelé z ÚAMK South Bohemia Rallye Clubu a ČK motorsportu v pátek 9. a v sobotu 10. září v jihočeském, západočeském, bavorském a hornorakouském regionu.


Klub historických vozidel Praha v ÚAMK spolu s Mercedes-Benz klubem České republiky zve k tradičnímu setkání majitelů a příznivců značky Mercedes Benz, které se bude konat od 30. září do 2. října v obci Zaječí na Břeclavsku. Střediskem 12. ročníku Vinobraní s Mercedesy bude místní Vinařství u Kapličky.


Tři dny nabité motoristickým sportem k prasknutí uspořádá o prodlouženém druhém víkendu v září klub ÚAMK Ecce Homo Šternberk. Celkem 140 přihlášených strojů bude měřit síly od pátku do neděle při Rally Ecce Homo Historic, vrchařském poháru soudobých vozů Maverick Rescue Euro Cup a veteránské Ecce Homo do vrchu.


Významnou událostí v jihočeském, západočeském, hornorakouském i bavorském regionu bude v pátek 9. a v sobotu 10. září sedmý ročník mezinárodní setinové rallye South Bohemia Classic. Prezentace posádek, kterých se do soutěže přihlásilo 112, se uskuteční v pátek od 14:00 do 16:45 na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. před Grandhotelem Zvon.


Tradiční paráda na tradičním místě, to bude v neděli 11. září akce Veteráni v Újezdě, kterou pořádá Klub historických vozidel Praha v ÚAMK spolu se Soukromníky České republiky. Program odstartuje na východním okraji Prahy v Újezdě nad Lesy za čerpací stanicí ÖMV na parkovišti před supermarketem Penny od 10 hodin.


Nablýskané stroje, které psaly automobilovou historii, se představí 9. a 10. září na jihu i západě Čech, v Horním Rakousku a Bavorsku. Sedmý ročník South Bohemia Classic, mezinárodní setinové rallye pro klasická a sportovní vozidla, zavede stovku posádek do nejatraktivnějších míst těchto čtyř regionů.


Klub historických vozidel Praha při ÚAMK pořádá v sobotu 6. srpna v areálu fary v Činěvsi nedaleko Nymburka společně s Nadačním fondem Františka Lukeše setkání veteránů. Slavnostní zahájení akce je naplánováno od 10:00. Čtyřhodinový program obsahuje představení vystavovatelů a jejich techniky. Jeho součástí bude také soutěž nazvaná Exponát s příběhem, jejíž vyhlášení se uskuteční v pravé poledne.


Mezi stovkou automobilů a třicítkou motocyklů XIX. Hanáckého okruhu vybrali o předposledním červencovém víkendu ve Smetanových sadech v Olomouci návštěvníci soutěže historických vozidel za nejelegantnější exponát nejstarší vůz Ford T z roku 1912. Do hanácké metropole s ním přijel Pavel Beran junior z Lanškrouna. Mezi motocykly upoutalo BMW R12 se sidecarem (1935), patřící Miroslavu Janíčkovi z Poličné. Oba obdželi od primátora Antonína Staňka pohár.


Z Olomouce do Bouzova a zpět, povede v sobotu 23. července XIX. ročník akce nazvané místním nářečím Hanácké okruh. Soutěž opravdových historických automobilů i motocyklů vyrobených do roku 1939 pořádá ÚAMK SKAM Olomouc každý sudý rok, tedy ve dvouletém intervalu. Původní plán převzít maximálně stovku jednostopých a dvoustopých „parádníků“ vzal záhy za své a déle než týden před zahájením akce se už stihlo přihlásit více než 130 posádek.


Ústecká veterán rallye 2016 odstartuje v severočeské metropoli v sobotu 16. července v 9 hodin. Pod záštitou hejtmana Severočeského kraje ji pořádá agilní ÚAMK Veterán Car Club Česká Brána. Pro více než sto posádek organizátoři připravili dvě sobotní etapy o celkové délce 80 km.


Tradiční Večerní jízda Prahou zahájí ve čtvrtek 14. července v 21:00 startem na Žofíně 17. ročník mezinárodního závodu historických vozidel Retro Prague Historic Rally. Nad soutěží, zařazené do Poháru Federace Klubu historických vozidel České republiky převzali záštitu starostové Prahy 1, Nových Hradů a Altweitry. Spolupořadatelem populární akce je Klub historických vozidel Praha v ÚAMK.


Dvanáctý ročník Poli veterán jízdy automobilů a motocyklů uspořádá třetí červencovou sobotu ÚAMK Automotoklub Vítkov ve Studénce a Velkých Albrechticích v Moravskoslezském kraji. Sraz a prezentace zahájí celodenní pořad v 8:30 u Dělnického domu ve Studénce. O hodinu později je na pořadu slavnostní start a představení účastníků.