Zpravodaj ÚAMK ČR - Aktuality

Z 22 zemí české děti páté

V pořadí již 32. ročník dětské dopravní soutěže ETEC – European Traffic Education Contest se letos konal v Albánii v Tiraně. Český dětský tým odjížděl na závody, které se konaly 15. září s poměrně vysokými ambicemi, protože v jubilejním třicátém ročníku, který se za asistence ÚAMK konal v Čechách, obsadil třetí místo. Plány tedy byly jasné – postavit se opět „na bednu“.

Samozřejmě snadněji se to naplánuje, než uskuteční. Konkurence je každý rok mimořádně vysoká, vždyť letošního 31. ročníku se zúčastnilo 23 týmů prezentujících dětskou dopravní výchovu automotoklubů z 22 zemí. Dokladem toho, jak vážně účast na tomto finále některé země berou, je například fakt, že vrcholné týmy přijely s vlastními jízdními koly, na nichž chlapci a děvčata prokazují jak zručnost jízdy, tak znalost dopravních předpisů a řešení dopravních situací.

„Česká škola dětské dopravní výchovy, na níž se významně podílí svými aktivitami i náš automotoklub, má v Evropě výborné jméno,“ uvedl viceprezident FIA Regionu I., viceprezident AIT, prezident ÚAMK ČR JUDr. Oldřich Vaníček, který se samotné akce rovněž zúčastnil. Ostatně páté místo v silné mezinárodní konkurenci je solidní výsledek. Chlapci a děvčata tvořící český tým byli navíc trochu zaskočeni, jak pro ně opačným umístěním přední a zadní brzdy na pořadateli dodaných kolech, tak povrchem na němž se jezdilo, což byla dlažba. I tak prokázali mladí reprezentanti Čech svoje znalosti dopravních předpisů i jízdy na kolech. Vždyť od loňského třetího místa je dělila jen ztráta dvou bodů.

Nakonec tedy zvítězilo družstvo lotyšska LAMB. Druhé místo obsadil, jako ostatně i vloni v Čechách, další ruský klub RAS a třetí místo přiřkli sudí opět ruskému RAF. Na pátém místě pak skončili chlapci a děvčata z Čech. Prezident ÚAMK JUDr. Oldřich Vaníček jim na místě poblahopřál a drží palce, aby v následujících letech opět vystoupali „na bednu“.

 


© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK