Zpravodaj ÚAMK ČR - Aktuality

Previous Next

Letohradský Sprint na 1/8 míle

V neděli 27. 8. se uskutečnil v pořadí již 9. ročník obnoveného závodu „Letohradský Sprint na 1/8 míle“. Závodu se zúčastnilo celkem 140 jezdců (88 jezdců na motocyklech a 52 automobilů). Potěšil také zájem diváků, kterých se přišlo podívat asi 1 800. ÚAMK těší, že za jeho podpory se konají takto zajímavé akce.

Závod se jel za příznivého počasí se skvělou účastí některých závodnických legend a strojů. Potěšením pro pořadatele i diváky byla účast takové legendy, jako je Václav Hutla z Přelouče. Tento mnoholetý jezdec dragsterů a závodník na ledové ploché dráze se znovu představil, byť letos již v roli mechanika svého syna Radka Hutly. Po svém otci převzal pomyslnou závodnickou štafetu na stroji VH Indián 3000 v kategorii dragster.

Příjemným zjištěním byla i účast Bohumila Slámy z Mladějova na stroji Wartburg 1000 v kategorii dragster, na kterém se před 30 lety proháněl na „Letohradském Sprintu“. V minulosti a ostatně i nyní potvrdil, že v podstatě na koleni se dají stavět stroje velmi slušného výkonu. 

Dalším pro diváka jistě zajímavým účastníkem byl legendární vůz Pontiac Firebird 5.0 v kategorii amerických aut s karburátory. Jedná se u nás asi o jedinou věrnou kopii vozidla Kitt ze známého seriálu Knight Rider, jehož vlastníkem je Zdeněk Bulín ze Strachovic u Znojma.

V neposlední řadě stojí za zmínku i účast letošního mistra České republiky v motoskijoringu Patrika Šrolera z nedalekého Klášterce nad Orlicí, který se zúčastnil na sidecrossovém motocyklu Honda 500 side cross. A to v kategorii Side, když na trať vyrazil se spolujezdcem a matadorem motocrossového a motoskijoringového světa Janem Zářeckým ze Žamberka. Doplňme, že se jedná o jediného účastníka všech závodů MČR v motoskijoringu cca 105.

Nejen z pohledu pořadatelů, ale i fandů motorismu šlo o vydařený závod, který je příznivou předzvěstí jubilejního 10 ročníku v příštím roce.


© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK