Zpravodaj ÚAMK ČR - Aktuality

Previous Next

Velikonoční Liška táhla

Mnohaletá soutěž Velikonoční Liška Ecce Homo přilákala na svůj start 20 posádek nejen z okolí olomoucka, ale i jednu z Pardubic a dvě přijeli z jihomoravské metropole.

Po prezentaci a nezbytné rozpravě se posádky hned pustily do plnění prvních dvou úkolů, což byla jízda zručnosti ve vlastním voze a výměna svíček na čas, kde posádky musely prokázat nejen svůj um za volantem, ale i zručnost.

Poté si již posádky vyzvedly itineráře a další nezbytné dokumenty a vyrazily na cca 95 km dlouhou trať soutěže, která je zavedla na Litovelsko a Konicko. Účastníci museli na trati najít celkem 32 objektů dle fotogalerie a identifikovat je, a také nalézt 10 odpovědí na stanovené otázky. Jedním z úkolů bylo například najít Čertův most, projít jeskyní Podkova či vystoupat k jeskyním Průchodnice, jež poskytovaly úkryt už pravěkým lovcům mamutů.

Celou trať absolvovaly posádky během asi tří až čtyř hodin podle zdatnosti, či podle toho, zda byly v posádce i menší děti. Neztratil se nikdo a po poledni se posádky začaly sjíždět do našeho šternberského autokempu, který již po mnoho let poskytuje naší akci zázemí.

Po odevzdání jízdních výkazů a nezbytném občerstvení začali všichni zúčastnění plnit další připravené úkoly, které prověřily členy jednotlivých posádek ve všech možných směrech.
Šipky a hod klínovými řemeny na kužel prověřily dobré oko a pevnou ruku, koulení pneumatik fyzickou zdatnost, chytání rybiček šikovnost a trpělivost, slalom s hokejkou a dvěma míčky vyžadoval šikovnost Jardy Jágra, zatloukání hřebíků na čas (pět pravou a pět levou rukou) chtělo řemeslný um a dostat naloženou dětskou TATRU přes překážky pomocí navíjení provázku na kolík, také nebylo tak jednoduché, jak se zprvu zdálo.

Nicméně všechny posádky se s úkoly popraly se ctí a kolem patnácté hodiny se mohly rozdávat ceny, tak jak už je po léta zvykem úplně pro všechny zúčastněné.

Zvítězil již po několikáté Boleslav Krejčíř s ryze dívčí posádkou Terezkou, Kristýnou, Elenkou a Sofinkou, ziskem 182 bodů. Druhé místo obsadila posádka č. 5 Michal Grygar a Stanislav Holub ziskem 175 bodů a na třetím místě se umístila posádka č. 18 Jaroslav Popelka s posádkou Tereza Paulecová, Zuzka Kadlíková a Jaroslav Sedláček ziskem 170 bodů.

© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK