Zpravodaj ÚAMK ČR - Aktuality

Trojlístek výjimečných akcí ÚAMK

Rádi bychom vás, všechny fandy motorismu pozvali na akce, které náš automotoklub pořádá v nejbližší době. Vybrali jsme trojlístek jen těch nejzajímavějších. První se uskuteční už v závěru tohoto týdne, další pak v květnu a červnu. Budeme se těšit na setkání s vámi.

Rallye Praha Revival 2017, koná se: 28. - 30. 4. 2017, místo: Praha Václavské náměstí, Teplice.

Jedná se o mezinárodní setkání legend automobilového závodního sportu s názvem „Memoriál Dalibora Janka - Rallye Praha Revival 2017“. Sedmý ročník této významné a oblíbené mezinárodní akce pořádá již tradičně Ústřední automotoklub ČR společně s pobočným spolkem „ÚAMK Sdružení českého autosportu“ ve dnech 28. až 30. dubna 2017. Akce si již získala značnou popularitu a vysloužila velký zájem diváků i jezdců. Letošní startovní listina byla zaplněna opět v rekordně krátkém čase, přihlášeno je více než 160 posádek.

Slavnostní start akce bude zahájen již tradičně v pátek (28. 4. 2017) ve večerních hodinách (od 18.45 hodin) ve spodní polovině Václavského náměstí za velkého zájmu diváků. V době od 18 do 18.45 hodin bude možné obdivovat vystavené historické vozy. Víkendová „akce“ povede jezdce i doprovody z Prahy tentokrát směrem na Kladno a dalším centrem budou opět Teplice. Záštitu nad akcí převzal senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera, který jezdce osobně v Teplicích přivítá.

Mnozí z legend se rádi vrací každým rokem. Letos se akce opět, již tradičně, zúčastní bývalý legendární tovární jezdec „škodovky“ John Haugland, který například v dobách své slávy třikrát vyhrál slavnou „Barum Rallye“. Navíc letos přibude další obrovská legenda tohoto sportu slavná spolujezdkyně a vítězka RMC 1973 Biche (vlastním jménem Michèlle Espinosi-Petit).

 

45. Rallye Český Krumlov koná se: 19. - 20. 5. 2017, místo: Český Krumlov, České Budějovice

6. New Energies Rallye Český Krumlov, koná se: 18. - 20. 5. 2017, místo: Český Krumlov, České Budějovice

Tento zcela unikátní podnik pořádaný organizací „ÚAMK South Bohemia Rally Club“ je zařazen do světového seriálu vozů s pohony budoucnosti FIA Electric and New Energy Championship.

 

Ecce Homo Šternberk, koná se: 2. - 4. 6. 2017, místo: Šternberk

37. ročník mezinárodních závodů automobilů do vrchu je součástí ME. Velmi populární závod s obrovskou tradicí. Pořádá ho spolek ÚAMK AMK Ecce Homo Šternberk. Pravidelně se zúčastňuje kolem 200 posádek a na zajímavé automobily i sportovní výkony posádek se přijde podívat až 40 000 diváků.


© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK