Zpravodaj ÚAMK ČR - Aktuality

Previous Next

Jarní Liška Ecce Homo 2017

Velký hit kapely The Sweet Fox on the Run (Liška na úprku) to sice není, přesto hudební pecka a populární mototuristická soutěž Liška Ecce Homo, která se koná třetí dubnovou sobotu v Autokempu Dolní Žleb a okolí Šternberka, spolu mají společné základy.

Britští rockeři složili písničku v roce 1974 a přibližně od té doby se datuje také společensko-sportovní zahájení nové sezony Automotoklubu Ecce Homo Šternberk v ÚAMK.

„Jarní Liška se konala ještě za Svazarmu v sedmdesátých letech. V nové době ji pořádáme s Vlastimilem Malíkem zhruba popatnácté. Sami jsme schopni zvládnout program pro maximálně 25 posádek, proto akci ani nerozšiřujeme pro veřejnost.  Novou sezonu vítáme sami členové šternberského automotoklubu a jejich nejbližší přátelé,“ vysvětluje poslání oblíbeného mototuristického klání Vladimír Kotouč.

Akce odstartuje v Dolním Žlebu v sobotu 15. dubna od 8:00 hodin. Na úpatí Nízkého Jeseníku se vydají početné a především rodinné posádky podle itineráře, který je zavede hledat historicky zajímavá místa v blízkosti historického města pod hradem Šternberk. Pak se účastníci vrátí do kempu a užijí si další tentokrát také nemotoristické legrácky. „Své místo má třeba jízda zručnosti na čtyřkolkách, ale také nesmírně populární biatlon v našem podání na běžkách po trávě a trefováním cíle tenisáky. V mnoha dalších disciplínách si na své přijdou nejmenší i dospěláci,“ dodává Kotouč.

Foto: Google, Laďa Kotouč a Tonda Mucha


© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK