Zpravodaj ÚAMK ČR - Aktuality

Motokrosový team z Unhoště pod vedením Ládi Krupičky bude usilovat o mistrovské body do světového poháru v Portugalsku. V Ústí nad Labem se jede již tradiční Ústecká Rallye veteránů a podobný závod můžete navštívit v Benátkách nad Jizerou. Minikáristé budou sjízdět kopce u italského města Bibiano a 54. setkání přátel vozidel Škoda Auto se koná v Berlíně. 


Poslední červnovou neděli pokračoval 13. ÚAMK RC Rally Cup Český Krumlov 2017 další soutěží, kterou byla 13. RC RALLY FOREST. Šlo o závod, který má svou tradiční lokalitu v lese u čističky odpadních vod v Českém Krumlově. Loni se kvůli kácení a pracím v lese musela soutěž odjet na rychlostních zkouškách, které patří Rallyshow v Domoradicích. Letos stále ještě není prostor v lese připraven k závodění. Na léto se chystá velká brigáda, která by po těžbě dřeva toto místo vrátila do původního stavu. Pokud vše půjde dle plánu, závodit by se zde mělo již na podzim. Po dohodě se závodníky bylo rozhodnuto, že i letos se tradiční „FOREST“ odjede na asfaltových tratích u Truhlářství Perník.


Začátek prázdnin bývá plný různých akcí a hlavně dovolených. Kluby v ÚAMK však nezahálejí a děti vezou na několik důležitých mezinárodních akcí. První je účast ÚAMK - AMK Biketrial klubu Olomouc na českém poháru mládeže v české netropoli. Evropský a středoněmecký pohár hostí kopec Koráb u Kdyně, kde se představí dva kluby z ÚAMK. Šestidení minikár se koná v Andrlově Chlumu u Ústí nad Orlicí. 


Na "orientační" soutěži motorkářů z celého světa v italském městečku Poppi nás bude reprezentovat posádka z klubu ÚAMK - Automotoklub Načeradec. Historická vozidla se představí v Knovízi. Minikáristé pojedou závod ve sjezdu v německém Selbu a na Moravské lize se představí zástupci z Bikros klubu Jeseník.


Ondra Ježek bude usilovat o další body do světové série mistrovství světa superbiků na okruhu v italském Misanu. Hned dvojce klubů ÚAMK bude u pořádání Rallye Hustopeče, kde jeden klub bude pořádat tuto krásnou soutěž a druhý se bude starat o jezdce z pozice safety car, které například uzavírají trať.


Po úvodní soutěži 13. ÚAMK RC Rally Cupu Český Krumlov 2017, kterou byla 2. RDO Rally Křemže se českokrumlovský šampionát rádiem řízených modelů přesunul do okolí areálu Truhlářství Perník, kde se v neděli 11. června 2017 odjela 13. RC Rallyshow Domoradice.


O český pohár v cyklotrialu budou bojovat borci z ÚAMK - AMK Biketrial klub Olomouc v Jablonném v Podještědí a v poháru mládeže se účastní sportovci z ÚAMK - AMK Hamry nad Sázavou. Krásná podívaná na sporťáky i veterány bude k vidění v pražských Bohnicích na tradiční akci zvané Legendy. Na akci vystaví své skvosty i ÚAMK - Klub historických vozidel z Prahy. Jubilejní 40. ročních klubového srazu karavanistů se koná už od pátku v obci Křenek.


Mistrovství Evropy v závodu automobilů do vrchu Ecce Homo se jede celý víkend ve Šternberku u Olomouce. Na startovním poli se představí celá světová špička závodníků. Na závody Rallye sprintu se můžete přijít podívat na náměstí v Mostu nebo na nedaleký okruh.


Další závod mistrovství světa superbiků jede Ondra Ježek z ÚAMK AMK Královo Pole na okruhu Donington park ve Velké Británii. Ondra se před nedávnem vrátil do seriálu superbiků po zranění a je žíznivý po bodech do světového poháru. Sjezdaři v minikárách se budou rvát o body do evropského poháru v belgickém Houvetu.


V sobotu 20. května 2017 se na českobudějovickém výstavišti proháněly nejen závodní automobily, auta na elektrický pohon nebo „drifteři“ se svými silnými vozy. U divácké „kosy“ v BIRELL RALLYE ARENĚ v Českých Budějovicích se konala 7. RC Rallye Český Krumlov. Jednalo se o závody rádiem řízených modelů v měřítku 1:10, které pohání akumulátor. Sedmý ročník ukázal, že si v oficiálním doprovodném programu 45. Rallye Český Krumlov, RC Rallye našla své pevné místo.


JUDr. Oldřich Vaníček, prezident Ústředního automotoklubu ČR, byl na jednání jarního zasedání Mezinárodní automobilové federace FIA Region I v belgických Bruggách zvolen jednohlasně na další čtyřleté období viceprezidentem FIA Regionu I, což je největší region této organizace a zahrnuje území 80 států Evropy, Afriky, Blízkého východu a podstatné části Asie.


Mnohaletá soutěž Velikonoční Liška Ecce Homo přilákala na svůj start 20 posádek nejen z okolí olomoucka, ale i jednu z Pardubic a dvě přijeli z jihomoravské metropole.


Rádi bychom vás, všechny fandy motorismu pozvali na akce, které náš automotoklub pořádá v nejbližší době. Vybrali jsme trojlístek jen těch nejzajímavějších. První se uskuteční už v závěru tohoto týdne, další pak v květnu a červnu. Budeme se těšit na setkání s vámi.


Rozkvetlá jihočeská příroda a vozidla s pohony budoucnosti. Už šestým rokem láká tato kombinace do Českého Krumlova a okolí příznivce elektromobility a vozidel spalujících stlačený zemní plyn. Nejinak tomu bude i letos. Ve dnech 18. až 20. května pořádá ÚAMK South Bohemia Rally Club ve spolupráci s týmem ČK motorsport 6. New Energies Rallye Český Krumlov 2017, mezinárodní soutěž zařazenou do seriálu mistrovství světa FIA Electric and New Energy Championship.