Zpravodaj ÚAMK ČR - Minikáry

Previous Next

Minikáristé vybojovali tři mistrovské tituly

Napínavé souboje se šťastným koncem pro boleslavské minikáristy se odehrály v Adamově u Brna. Adam Středa, Eliška Slavíková a Jan Šimůnek zde vítězně završili letošní úspěšnou sezónu a domů si odvezli tituly Mistra republiky.

O víkendu se zde sjela více než stovka minikáristů z České republiky a Slovenské republiky, aby zde zakončili minikárovou sezónu. Ve startovním poli nechybělo ani 23 minikáristů z ÚAMK-Automotoklubu ŠKODA Mladá Boleslav. Napínavost soubojů se ještě zvýšila, když po zahájení tréninkových jízd začal trať zkrápět déšť.

V nejmladší kategorii M1 (jezdci 4 – 8 let) bylo již o titulu rozhodnuto, vyhrál Matyáš Zvířecí z Libře, o další místa se ale sváděly tuhé boje. Stoupající formu potvrdil boleslavský Petr Kysela, jezdil rychle a bezchybně, což se na mokré trati nedařilo jeho soupeřům. Vybojované premiérové vítězství v seriálu Mistrovství ČR mu zajistilo titul vícemistra pro sezónu 2017.

V kategorii M2 (jezdci 9 – 12 let) vstupoval do souboje o titul s vyrovnaným bodovým ziskem Adam Středa s loňským mistrem Jakubem Procházkou z Kopřivnice. Bylo jasné, kdo vyhraje poslední závod sezóny, získá i celkové vítězství. Na vlhou trať našel lepší recept Adam, a tak titul mohl putovat do Boleslavi.

Hned tři jezdci měli před posledním závodem šanci na titul v kategorii M3 (jezdci 13 – 16 let) a za nejkratší konec tahala Eliška Slavíková. Nejen že musela vyhrát, potřebovala i vyhrát výrazným časovým rozdílem, aby dokázala při shodě bodů porazit své klukovské soupeře. Od první jízdy se ale ujala vedení a svým soupeřům nedala vůbec šanci. Získala tak již druhý mistrovský titul.

Další kategorie, kde měli boleslavští šanci na úspěch, byla M4 (jezdci 17 – 21 let). Vyrovnanost zde dokládá i to, že o titul jeli hned 4 jezdci. Kdo vyhraje, je mistr. První i druhou jízdou dokázal zajet nejrychlejší čas Jan Šimůnek, k času z druhé jízdy ale obdržel penalizaci 2 vteřiny za shozenou bójku, která ho posunula na druhé místo. Dokázal udržet nervy, v poslední jízdě zajet rychle a čistě a vybojovat si prvenství v závodě zpět, a tím i již třetí titul mistra ČR.

Ani nejstarší kategorie M5 (jezdci nad 22 let) nebyla bez šancí na úspěch pro boleslavské minikáristy. Skvěle rozjetou sezónu a dobře zajeté závody měl Petr Melša. Svými časy sice tentokrát vybojoval nepopulární bramborovou medaili, ale smutný z toho vůbec být nemusel. V bodovém součtu získal celkově druhé místo a titul vícemistra.    

Umístění nejúspěšnějších Boleslaváků v Mistrovství ČR 2017:

  • v kat. M1: 2. P. Kysela, 3. F. Středa, 4. K. Podlipská, 5. N. Píšová, 6. T. Čapek
  • v kat. M2: 1. A. Středa, 3. V. Podlipský, 4. P. Stará  
  • v kat. M3: 1. E. Slavíková
  • v kat. M4: 1. J. Šimůnek
  • v kat. M5: 2. Ing. P. Melša

Po sobotních soubojích se napětí na trati a boje o celkové vítězství odehrávalo i během neděle, jelo se Finále poháru ČR a SR. Seriál má sice úctyhodných 21 závodů, ze kterých se započítávají body z maximálně 11 nejlepších, ale rozhodnutí může přijít i během toho posledního.

Ve hře o prvenství v tomto prestižním poháru stále byli dva boleslavští jezdci, Eliška Slavíková a Jan Šimůnek. Oba startovali do závodu z průběžné první pozice, pokud by ale nezajeli, jejich soupeři je mohli o prvenství připravit.

Eliška Slavíková (kat. M3) se ujmula od první jízdy vedení a svému konkurentovi, Tomáši Dvořáčkovi z Libře, nedala stejně jako v sobotu šanci.

Napínavější souboj musel ustát Jan Šimůnek (kat. M4), ten se po první i druhé jízdě pohyboval na 3. místě. Když dokázal v tu chvíli jeho hlavní soupeř, Tonda Bohačík z Hluboček, zajet třetí jízdu, poskočil na 1. místo a odsunul ho o jediný bod na druhé místo celkově. Jan ale stejně jako v sobotu zajel poslední jízdu s chladnou hlavou, posunul se na 2. místo za Tondu, a vzal si celkové vítězství v seriálu zpět.

V seriálu PČR byli nejúspěšnější:

  • v kat. M1: 2. T. Čapek, 3. K. Podlipská, 4.  F. Středa, 5. N. Píšová, 6. P. Kysela
  • v kat. M2: 2. A. Středa, 4. V. Podlipský, 6. P. Stará 
  • v kat. M3: 1. E. Slavíková
  • v kat. M4: 1. J. Šimůnek, 4. D. Kubín
  • v kat. M5: 3. M. Středa
© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK