Zpravodaj ÚAMK ČR - Minikáry

Previous Next

Minikáristé dominovali na Šestidenní

Mezinárodní šestidenní minikár se jela na Andrlově chlumu u Ústí nad Orlicí. Minikáristé Minikárklubu ÚAMK AMK ŠKODA Mladá Boleslav startovali v pěti kategoriích a hned čtyři dokázali ovládnout. Ke čtyřem vítězstvím pak přidali ještě další tři cenné kovy, dvakrát stříbro a jeden bronz.

Jarní část minikárové sezóny zakončuje nejnáročnější závod celého kalendáře. Na začátku prázdnin se největší nadšenci tohoto sportu sjíždějí již od roku 1987 na Mezinárodní šestidenní minikár. Každý den jezdci závodí v jedné etapě a vydržet musí nejen jezdci, ale i jejich závodní stroje Na své si tedy přijdou nejen maminky léčitelky, ale i tatínkové mechanici. Pořadí určuje nejnižší součet pořadí ze všech šesti etap.

Nejmladší kategorii M1 (4 – 8 let) ovládli dva mladoboleslavští borci František Středa a Tomáš Čapek. František dokázal vyhrát hned čtyři úvodní etapy, a tak, ačkoli zbylé dvě etapy vyhrál jeho hlavní konkurent Tomáš, pohlídal si již náskok a druhými místy v etapách si udržel celkové vítězství.

I starší kategorie M2 (9 – 12 let) měla vítěze z rodiny Středových. Dvě etapové vítězství a pravidelné dojíždění na špici zajistily vítězství Adamovi Středovi po napínavém souboji s Jindrou Kalouskem z Libře.

Po dvou vítězstvích v letech 2014 a 2015 se letos i po dvou vítězných etapách musela spokojit s druhým místem Eliška Slavíková v kategorii M3 (13 – 16 let). Na cestě za jejím dalším triumfem se ukázal letos nepřekonatelným Lukáš Bodinek z Hluboček, vítěz čtyřech etap.

Navázat na svá dosavadní čtyři vítězství v mladších kategoriích se podařilo Janu Šimůnkovi startujícímu v kategorii M4 (17 – 21 let). Souboj to byl ale napínavý doslova do poslední jízdy. Honza sice průběžně vedl, ale jeho největší soupeř a vítěz třech etap měl poslední den dobře zajeto a výsledek by mu stačil i na celkové vítězství. Honza ale nezaváhal, poslední jízdou zrychlil a celkové vítezství uhájil.

Ještě těsnější souboj o první místo se odehrál v nejstarší kategorii M5. Po dojetí etapy měli dva jezdci, mladoboleslavský Petr Melša a olšanský Petr Zonek, stejný součet bodů. Rozhodovat tak musel větší počet lepších umístění v etapách a toto kritérium rozhodlo o vítězství pro mladoboleslavského Petra Melšu. Letošní vítězství bylo pro Petra o to sladší, že při loňské Šestidenní stejně těsným výsledkem se nakonec z druhého místa musel radovat právě on.

Minikáristé budou mít nyní zhruba měsíc prázdniny, aby druhou část sezóny zahájili o víkendu 19. a 20. srpna v jihočeských Žalticích.

Přehled zpráv Autostylu


© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK