Zpravodaj ÚAMK ČR - Minikáry

Minikáry závodili do kopce

O víkendu 17. - 18. června se Team ÚAMK zúčastnil dalšího, již 2. závodu seriálu MDC (Mittel-Deutschland-Cup) na trati v durynské Engerdě, nedaleko města Jena. Na velmi atypické trati, kdy jezdci minikár jeli chvílemi i do kopce, záleželo tentokrát především na tom, jak minikára jede, nežli na jezdeckém umění. Na trati více než 2 km dlouhé se sešlo tentokrát cca 60 jezdců v 10 kategoriích.

Celkem 6 českých sjezdařů bojovalo o další body do seriálu MDC a vedli si dobře, i když o něco hůře než na prvním závodu na Sachsenringu :

Nejlépe se dařilo posádce Vlastislav Bufák – Ing. Petr Musal, která v kategorii bobů C6 zvítězila. Posádka Miroslav Marian-Marie Burgerová skončila na 2. místě. V kategorii MDC9 skončila Marie Burgerová na svém monopostu také na 2. místě. Hana Šimánková ve své kategorii MDC8 skončila na 4. místě a Jiří Janovský skončil v nejobsazenější kategorii C4 na 5. místě.

Všichni uvedení závodníci reprezentují klub AK ÚAMK Mladá Boleslav (jen Miroslav Marian reprezentuje klub SBS ÚAMK Jablonec nad Nisou)

Dalším závodem seriálu MDC bude závod na Korábu u Domažlic 1.7. - 2. 7., který je jako jediný mimo německé území zařazen do německého seriálu MDC. Závod na Korábu se jede zároveň jako 2. kolo Evropského poháru a jako závod Mistrovství ČR.

Přehled zpráv Autostylu


© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK