Zpravodaj ÚAMK ČR - Minikáry

Čeští sjezdaři ovládli Sachsenring

O prvním květnovém víkendu 6. a 7. května začal nový ročník seriálu Mittel-Deutschland-Cup na legendárním německém okruhu Sachsenring nedaleko města Chemnitz v Sasku. Tento závodní okruh pravidelně hostí velkou cenu Moto GP, ale již podruhé přivítal i minikárové sjezdaře.

Na zhruba 800 metrech z téměř čtyř kilometrového okruhu je vhodné jezdit sjezd minikár, kde se 6. května 2017 sešlo téměř 80 sjezdařů v celkem 11 kategoriích. Do Saska přicestovalo celkem 6 českých sjezdařů a ti bojovali jako lvi o své první body do seriálu MDC a vedli si náramně.

Jiří Janovský z AK ÚAMK Mladá Boleslav ovládl celou svou kategori C4 mezi 15 konkurenty a stejně tak zvítězila posádka dvojbobu z AK ÚAMK Mladá Boleslav Vlastislav Bufák a Petr Musal v kategorii C6 mezi 9 konkurenty. Stříbro brala nadějná mladá závodnice Hanka Šimánková z AK ÚAMK Mladá Boleslav v kategorii K8 a stejný cenný kov si odváží také Miroslav Marian z SBS ÚAMK Jablonec nad Nisou a Marie Burgerová z AK ÚAMK Mladá Boleslav z kategorie C6. Znamená to, že všichni čeští jezdci z klubů v ÚAMK byli tentokrát na „bedně“. Tato umístění jsou velkým příslibem do budoucích závodů a skvělým startem do začátku nové sezóny.

Dalším závodem seriálu MDC bude závod v městečku Engerda v Durynsku ve dnech 17. a 18. června a pak MDC zavítá na tradiční závod do Česka. Závodníci se objeví 1. a 2. července na kopci Koráb u Domažlic.

Přehled zpráv Autostylu


© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK