Zpravodaj ÚAMK ČR - Minikáry

Jméno Jan Sejkora má v závodech sjezdových minikár excelentní zvuk. A nejedná se již jen o čtrnáctinásobného mistra Evropy. Ve šlépějích svého otce se vydal dnes třináctiletý Honzík v roce 2010. Za šest sezon vybojoval pět mládežnických medailí z evropského šampionátu – ke dvěma zlatým i stříbrným přidal loni bronz v belgickém městečku Trois Ponts.

Čtyři medaile, dvě stříbrné a dvě bronzové vytěžili boleslavští minikáristé slalomáři z letošního čtyřdílného mistrovství České republiky. Nejvíce překvapil loňský šampion kategorie do šestnácti let Jan Šimůnek. V premiérové sezoně mezi 17letými až 21letými skončil proti běžným zvyklostem na skvělém druhém místě.

Vítězství ve Středoněmeckém poháru za rok 2016 minikáristů sjezdařů patří posádce ÚAMK Vlastislav Bufák a Marie Burgerová. Mladoboleslavský závodník spolu se spolujezdkyní z Českého Krumlova skončili ve finále pětidílného poháru v Lauterbachu sice šestí, nicméně jim tento výsledek garantoval celkové prvenství.

Dvě prvenství Elišky Slavíkové a Jana Šimůnka, dvě stříbra Tomáše Starého a Petra Melši i třetí pozice Filip Schiebera, to je medailová bilance minikáristů slalomářů z ÚAMK Automotoklubu Škoda Mladá Boleslav v Evropském poháru 2016. Finále soutěže se uskutečnilo o prvním víkendu v září v Rohožníku. Slavíková, Šimůnek i Melša obhájili své výsledky ze sezony 2015.

Prvenstvím a druhým místem při závěrečném šestém kole Evropského poháru ve sjezdu minikár se o posledním srpnovém víkendu ve Víu rozloučila s velmi okleštěnou sportovní sezonou rodina Sejkorových z ÚAMK SBS Liberec. Otec Jan Sejkora konkurencí nadupané finále EP vyhrál, mladší syn Jan skončil těsně druhý a starší Jakub čtrnáctý.

Bohatý program mají minikáristé slalomáři i sjezdaři v závěru prázdnin. Minulý víkend v jihočeských Žalticích vybojovali jezdci Minikárklubu při ÚAMK Automotoklubu Škoda Mladá Boleslav ve třetím pokračování mistrovství České republiky dvě druhá a stejný počet třetích míst. Sjezdaři z klubů ÚAMK v Mladé Boleslavi, Jablonci i Českém Krumlově přivezli z Freitalu u Drážďan prvenství a druhou pozici ze Středoněmeckého poháru v kategorii bobů.

Dvě medaile přivezli minikáristé sjezdaři z klubů ÚAMK ze Středoněmeckého poháru o prvním srpnovém víkendu v německém Postersteinu. V kategorii Suzuki Cup dvojbobů skončili stříbrní boleslavský Vlastislav Bufák s Marií Burgerovou z Českého Krumlova před mezinárodní posádkou Petr Musal (Mladá Boleslav), Heike Hoppeová z Německa.

Velmi zajímavý a napínavý průběh mělo víkendové mistrovství Evropy minikáristů sjezdařů v Belgii. Sportovní úspěch české reprezentaci, složené výhradně ze sportovců ÚAMK, tradičně zajistil medailově neomylný Jan Sejkora mladší. Na nevídaném diplomatickém úspěchu značky ÚAMK báječně zapracoval delegát FISD Jiří Janovský. Díky němu startovalo mnoho zahraničních jezdců s logem ÚAMK na svých strojích.

Dvanáct závodníků, všichni z klubů ÚAMK, bude reprezentovat Českou republiku při Mistrovství Evropy 2016 ve sjezdu minikár, které se koná od 29. do 31. července v belgickém městečku Trois Ponts. Veleúspěšná nemotorová disciplína především zásluhou rodiny Sejkorových a Jana Šimůnka však loni přivezla z italského Edola jediné stříbro zásluhou Jana Sejkory juniora v kategorii C2 do 13 let. Ambice tuctu českých jezdců jsou však také letos výrazně vyšší.

Šest medailí získali slalomoví minikáristé z ÚAMK Automotoklubu Škoda Mladá Boleslav při XXVII. Mezinárodní šestidenní 2016, která se konala od 2. do 6. července ve slovenském Hlohovci. Nejcennější kov vytěžil Tomáš Starý v nejmladší kategorii čtyř až osmiletých a mezi devítiletými až dvanáctiletými zvítězila Eliška Slavíková.

Otec a syn Janové Sejkorovi z ÚAMK SBS Racing Jablonec nad Nisou vyhráli s velkou převahou čtvrtý díl Evropského poháru ve sjezdu minikár 2. a 3. července  na kopci Koráb u Kdyně. Na pódium se prosadil také třetí Jan Šimůnek z ÚAMK Automotoklubu Mladá Boleslav.

Tři jezdci ÚAMK Automotoklubu ŠKODA Mladá Boleslav vybojovali prvenství v sobotu 25. června na Těrlicku u Havířova ve druhém kole Evropského poháru ve slalomu minikár. Z vítězství se radovali Tomáš Starý, Eliška Slavíková a Jan Šimůnek. Slavíková i Šimůnek současně vyhráli tuto trojdílnou mezinárodní soutěž.
Další cenné kovy Boleslaváků z Těrlicka přidali Dominik Kubín, jenž skončil v kategorii M4 stříbrný, a bronzový Petr Melša v dospělé kategorii M5.

Adam Středa z Minikárklubu Mladá Boleslav v ÚAMK Automotoklubu Škoda vyhrál v sobotu 18. června v Libři u Prahy druhé kolo mistrovství České republiky ve slalomu minikár kategorie M2 devítiletých až dvanáctiletých. K premiérovému prvenství ve sportovní kariéře mu pomohla sprška, na kterou doplatili favorité, startující ze zadních pozic.

Rozdílem jediné setiny sekundy vyhrála posádka dvojbobu Miroslavů Marianových s juniorem za volantem o předposlední červnové neděli na Sachsenringu 1. kolo Středoněmeckého poháru sjezdových minikár.

Pět posádek a sedm závodníků z klubů ÚAMK bude startovat v neděli 19. června na Sachsenringu při Středoněmeckém poháru MDC sjezdových minikár, pokud to dovolí současné povětrnostní podmínky ve střední Evropě.