Zpravodaj ÚAMK ČR - Cyklotrial

Previous Next

Přísný cyklotrial v Prusicích

Druhý ročník zimního závodu trialistů na kole v hale ÚAMK Cyklo-trial klubu střední Čechy snesl v sobotu v Prusicích nejpřísnější měřítko. V domácím prostředí se prosadila Pecháčkova parta především v nejmladších kategoriích sedmkrát na stupně vítězů, z toho čtyřikrát na ten nejvyšší.


Pět nedostatečných
Dobrý výkon předvedl také juniorský evropský šampion i vicemistr světa 2016 Martin Štěpánek v barvách ÚAMK Automotoklubu Hamry nad Sázavou. V nejprestižnější třídě Expert, starších patnácti let, dominoval s převahou, nicméně ve třech kolech v červených sekcích posbíral pět nedostatečných. „Je to dost, ale s výjimkou prvního dvoumetrového skoku na pneumatiky, který nedal nikdo, se ostatní překážky nechaly jet. Když jsme si ten prokletý výskok po závodě kousek posunuli, uspěli jsme,“ nevzdal se ani po soutěži Martin.

Sekce připravili pořadatelé hodně dlouhé, takže na nich nebylo místo k odpočinku, a ne všechny se daly dokončit včas. Navíc závod hned pokračoval na dalších kontrolních úsecích bez oddychu. „Víc než výsledeku si cením výborného testu fyzičky a uplatnil jsem taky zkušenosti. Skvěle jsme si všichni zatrénovali a týmu pana Pecháčka patří obrovský dík a obdiv,“ složil hold řediteli soutěže letos devatenáctiletý jezdec.

Co do počtu byla účast závodníků v Prusicích chudší než před měsícem na olomouckém předměstí. Necelá čtyřicítka sportovců si nedaleko Kostelce nad Černými lesy užila prosluněnou sobotu pod střechou. „Do Prusic dorazili ti, které ježdění baví. Bezvadná parta vytvořila skvělou atmosféru a všem nám bylo moc fajn,“ uzavřel rodák z Kutné Hory Štěpánek.

Do výčtu úspěšných patří jména z klubů ÚAMK ve středních Čechách, Blansku, Hamrech nad Sázavou, Znojmě i Olomouci.

Mezi nejlepší se prosadili také Slováci a cadety vyhrál zřejmě nejvýraznější současný český talent Marek Pochtiol z Žižkova Pole před kyjovskou dvojicí Michal Kůřil a Ondřej Krupčík.

Foto: Pavel Kůřil a Jiří Wert

© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK