Zpravodaj ÚAMK ČR - Cyklotrial

Previous Next

Zvěsti o tom, že kousek před Prahou vedle dálnice vyrostlo něco jako Stonehenge, nemohly ujít pozornosti cyklotrialové komunity. Středočeský klub se totiž pustil do budování nového trialparku s vervou sobě vlastní a dalo se tušit, že zdejší závody budou mít vysokou úroveň. To, že dokáží pořadatelé na sobotu navíc zajistit i babí léto, však překonalo očekávání.

Previous Next

Ziskem ne jedné, ale hned dvou zlatých medailí během jediného dne zahájil podzimní část cyklotrialové sezony Tomáš Vepřek z Biketrial klubu Olomouc. Na víkendové soutěži Českého poháru ve středočeské Sklence uspěl jak v mládežnické kategorii minime, tak mezi dospělými jezdci ve vyšší kategorii expert.

Finále Českého poháru v cyklotrialu proběhne v sobotu 9. září ve Sklence nedaleko Říčan. Závod nabídne mnohem více než jen slovní hříčku v titulku. V nově vybudovaném trialovém areálu se kromě jezdců domácí elity předvedou také talentovaní sportovci do šestnácti let v soutěži Youth Games. Chybět mezi nimi nebudou ani čerství medailisté z mládežnického mistrovství světa UCI.

S Youth Games už jsme navštívili různě velká města a náměstí, sportovní areály i trialparky na kraji lesa. Tentokrát nás čekaly závody na malé vesnici. A to se vším všudy. Nechybělo seno, kravka ani místní dobrovolní hasiči. Jo, a taky samozřejmě soutěžní sekce.

Na samém konci prázdnin se rozběhne podzimní část cyklotrialové sezony. Do Žižkova Pole u Přibyslavi zamíří v sobotu desítky mladých závodníků na další soutěž seriálu Youth Games – Českého poháru mládeže v cyklotrialu.

Previous Next

Čtyři medaile přivezli mladí cyklotrialisté z UCI Trials Světových her mládeže v dánském Viborgu. Kromě vítězství v týmové soutěži národů slavili úspěchy i v individuálních soutěžích. Zlato získala Denisa Pecháčková (mladší dívky), stříbro Alžběta Pečínková (starší dívky) a bronz Vojtěch Hříbek (poussins).

Previous Next

V sobotu 1. července se u Decathlonu v Praze na Chodově sejdou trialisté z Čech, Moravy, Slovenska i Polska k již páté soutěži Českého poháru v cyklotrialu. Akce je vrcholem jarní části sezony a zároveň poslední domácí přípravou před letním kolotočem světového poháru UCI.

Previous Next

Druhý ročník zimního závodu trialistů na kole v hale ÚAMK Cyklo-trial klubu střední Čechy snesl v sobotu v Prusicích nejpřísnější měřítko. V domácím prostředí se prosadila Pecháčkova parta především v nejmladších kategoriích sedmkrát na stupně vítězů, z toho čtyřikrát na ten nejvyšší.

Previous Next

Zatím neoficiálně ponese sobotní druhý ročník závodu cyklotrialistů v hale ÚAMK Cyklo-trial klubu střední Čechy název z titulku. Necelý měsíc po otevření nové sezony v Bystrovanech u Olomouce následuje 11. března volné pokračování zimních klání trialistů na bicyklu v Prusicích u Kostelce nad Černými lesy.

Previous Next

Čtyři přední čeští trialisté na kole z klubů ÚAMK Martin Štěpánek, Lukáš Janka, Petr Mokrý a Alžběta Pečínková spolu s Markem Pochtiolem tráví od 24. února tréninkový kemp ve severošpanělské provincii Santander. Začátkem roku se ve stejné lokalitě připravoval i Václav Kolář. Vánoce na kole trávil na jihovýchodě Pyrenejského poloostrova v Alicante také ÚAMK Cyklo-trial klub střední Čechy.

Freerider Demjan Siriški

Překvapivý účastník Zimního závodu v Olomouci-Bystrovanech a přední český freerider Damjan Siriški předposlední únorovou sobotu v hale pevnůstky Fort IV mezi trialovými specialisty na kole bodoval, kam se jen podíval. Všechny bavil nakažlivě veselou náladou a sám oslavil návrat ke svým sportovním kořenům po dvanácti letech vítězstvím.

Strana 1 z 2

© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK