Zpravodaj ÚAMK ČR - Cyklotrial

Druhý ročník zimního závodu trialistů na kole v hale ÚAMK Cyklo-trial klubu střední Čechy snesl v sobotu v Prusicích nejpřísnější měřítko. V domácím prostředí se prosadila Pecháčkova parta především v nejmladších kategoriích sedmkrát na stupně vítězů, z toho čtyřikrát na ten nejvyšší.


Zatím neoficiálně ponese sobotní druhý ročník závodu cyklotrialistů v hale ÚAMK Cyklo-trial klubu střední Čechy název z titulku. Necelý měsíc po otevření nové sezony v Bystrovanech u Olomouce následuje 11. března volné pokračování zimních klání trialistů na bicyklu v Prusicích u Kostelce nad Černými lesy.


Čtyři přední čeští trialisté na kole z klubů ÚAMK Martin Štěpánek, Lukáš Janka, Petr Mokrý a Alžběta Pečínková spolu s Markem Pochtiolem tráví od 24. února tréninkový kemp ve severošpanělské provincii Santander. Začátkem roku se ve stejné lokalitě připravoval i Václav Kolář. Vánoce na kole trávil na jihovýchodě Pyrenejského poloostrova v Alicante také ÚAMK Cyklo-trial klub střední Čechy.


Překvapivý účastník Zimního závodu v Olomouci-Bystrovanech a přední český freerider Damjan Siriški předposlední únorovou sobotu v hale pevnůstky Fort IV mezi trialovými specialisty na kole bodoval, kam se jen podíval. Všechny bavil nakažlivě veselou náladou a sám oslavil návrat ke svým sportovním kořenům po dvanácti letech vítězstvím.


Již šestým ročníkem Zimního závodu zahájí v sobotu 18. února v Olomouci–Bystrovanech novou závodní sezonu trialisté na kole. První soutěžní setkání nového roku podle pravidel Českého svazu cyklistiky pořádá ÚAMK Biketrial klub z hanácké metropole.


Dva cyklotrialisté z Blanska Václav Kolář mladší v kategorii Promesa do 8 let a Jiří Sehnal junior (Poussin/9-10), hodonínský Dominik Sabáček (Benjamin/11-12), olomoucký Tomáš Vepřek (Minime/13-14 let) a Alžběta Pečínková z Hamrů nad Sázavou (Girls/12-16) jsou sportovci z klubů ÚAMK, kteří vyhráli  třetí kompletní ročník Cyklotrialových her mládeže 2016.


Cyklotrialové hry mládeže mohou po svém třetím kompletním ročníku oprávněně slavit. Mravenčí píli a nasazení celých rodin odměnila při Světových hrách mládeže 2016, které se konaly o prvním srpnovém víkendu v Německu, reprezentace České republiky kompletní sbírkou cenných kovů.


Se dvěma medailistkami z cyklotrialových Světových her mládeže 2016, zlatou Alžbětou Pečínkovou a stříbrnou Eliškou Hříbkovou, stejně jako dalšími čtyřmi letošními finalisty neoficiálního mistrovství světa do 16 let v Německu, vyvrcholí v neděli 16. října podobný pětidílný český seriál v Havířově.


Letošní předposlední Cyklotrialové hry mládeže, které se konaly v sobotu 1. října v Blansku na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka, snesou označení závod roku. Zasloužila se o to rekordní 95členná konkurence z České republiky, Slovenska a Polska, dokonale připravené klání trialistů na kole a také báječná atmosféra během soutěže i po ní.


Čtvrté pokračování pětidílného seriálu Hry mládeže v cyklotrialu pořádá ÚAMK Biketrial Blansko v sobotu 1. října ve svém rekonstruovaném Trial parku na sportovním ostrově diskaře Ludvíka Daňka. Síly změří nejen mladí trialisté na kole, ale také příchozí všech generací včetně elitních závodníků v otevřené soutěži nazvané Open Trial.


V semifinále mistrovství světa skončili ve středu 31. srpna podle očekávání všichni čeští cyklotrialisté z klubů ÚAMK. Konečné desáté místo ve Val di Sole obsadila v kategorii Elite žen Marie Křivová, jako patnáctí se umístili junior Martin Štěpánek i Václav Kolář v Men Elite 20. Na 23. příčce skončil junior Lukáš Janka a na 27. dvacítkový eliťák Vojtěch Křiva.