Zpravodaj ÚAMK ČR - Závody do vrchu

Previous Next

HOSTR Prix Liberec

O nadcházejícím víkendu se v Liberci uskuteční další závod nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup HOSTR Prix Liberec. Po loňské úspěšné premiéře na nové trati na Ještěd, došlo k tomu, že organizační tým EDDA Cupu v čele s promotérem E. Paterou byl požádán o uspořádání i závodu Mistrovství ČR. Pod Ještědem se tak sejdou závodníci obou seriálů, kteří budou závodit, i vzhledem k odlišným sportovním a technickým regulím, ve svých vlastních klasifikacích.

Závodníky čeká již z loňska známá trať. Je 3200 metrů dlouhá s převýšením 195 metrů a kvalitním povrchem, se startem u Centrálního parkoviště v Horním Hanychově, cíl bude 500 metrů pod křižovatkou na Výpřeži. Na Centrálním parkovišti bude parkoviště závodních vozů.

Dva seriály na jednom závodě znamená hodně startujících a hodně v případě HOSTR Prix Liberec 2017 znamená 150 závodníků, což je výborné pro diváky, kteří tak budou mít možnost vidět naše špičkové jezdce, ale velmi náročné pro organizátory. Mezi závodníky EDDA Cupu nebude chybět nikdo z popředí celkové klasifikace, diváci uvidí I. Krále, M. Černého, J. Srnského jr., mohou se těšit na další souboje velkých rivalů ve třídě nejsilnějších závodních speciálů T. Kučery a L. Kubíčka, do kterého bude jistě chtít zasáhnout i letos poprvé startující T. Košek, v nejsilnějších produkčních autech na soupeření J. Háka a M. Lva, díky naplněné startovní listině se odehrají napínavé závody i ostatních vypsaných třídách. Mezi startujícími v MČR nebudou chybět ani úspěšní reprezentanti v Mistrovství Evropy L. Vojáček, T. Vavřinec, M. Jerman a J. Malý a další špičkoví závodníci.

Závod začíná v sobotu v půl deváté ráno první ze dvou tréninkových jízd, které vyplní dopolední program. Start první závodní jízdy je naplánován v jednu hodinu po poledni. Druhá závodní jízda plynule naváže na první a do hodiny po jejím skončení dojde v prostoru depa ke slavnostnímu ceremoniálu s dekorováním nejrychlejších závodníků v jednotlivých třídách. Nedělní program je totožný se sobotním. Z důvodu velké organizační náročnosti silně obsazeného závodu se může časový harmonogram operativně měnit. Pro diváky budou podél tratě vyhrazena označená místa, kromě nich budou vytýčeny zakázané prostory, ve kterých se v průběhu závodu z bezpečnostních důvodů nesmí nikdo zdržovat. Organizátoři i závodníci HOSTR Prix prosí všechny návštěvníky závodu, aby při sledování napínavého dění na trati nezapomínali na zdravý rozum, byli ohleduplní k přírodě, respektovali značení kolem trati a řídili se bez výhrad pokyny traťových pořadatelů. Vstup na závody je zdarma, rovněž tak zdarma je na místě distribuován tištěný průvodce sezónou EDDA cupu.


© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK