Zpravodaj ÚAMK ČR - Závody do vrchu

EDDA Cup 2016 v Mostě

Jubilejní EDDA Cup zahájí v Mostě

Nezávislý seriál závodů automobilů do vrchu EDDA Cup 2017 zahájí jubilejní desátou sezonu v sobotu 25. března v Mostě. Autodrom pod hradem Hněvínem bude svědkem logisticky i kapacitně náročného programu, který pořádá klub ÚAMK Sdružení českého autosportu.


„Dráha na mosteckém autodromu svými bezpečnostními parametry dovoluje bez většího rizika rychle osvěžit závodnické instinkty po dlouhé zimní přestávce. Na druhou stranu ovšem umožňuje oproti přírodním vrchařským tratím v daleko větší míře využívat techniku na plný výkon. Dokonale taky prověří kvalitu péče, kterou jezdci v přestávce svým strojům věnovali,“ zdůvodňuje úvodní podnik bez kopců za organizátory Jaroslav Malík.

Mostecké zápolení je velmi oblíbené jezdci tohoto poháru i mezi hosty z jiných závodních seriálů. „Důsledkem toho je nabitá startovní listina, která čítá 150 jmen a slibuje ostrou konkurenci ve všech skupinách i třídách. Do Mostu každoročně dorazí jezdci, kterým se jinak na přírodní tratě moc nechce, ale díky nim se objeví na startu zajímavé stroje,“ navazuje Malík.

Pro přihlášené jezdce začíná závod již v pátek přejímkami. Někteří využijí tento den také k testování. Souboje EDDA Cupu vypuknou v sobotu ráno. „Prostorové řešení tratě a depa umožňuje v Mostě uspořádat v jednom dni dva kompletní závody, druhý dokonce na tři ostré jízdy i při vysokém počtu startujících,“ uzavírá Jaroslav Malík.

Harmonogram
V 9 hodin ráno začíná na mosteckém autodromu trénink, první soutěžní jízda má naplánovaný start na 11:15, závod by měl skončit do 13:00. Po předepsané přestávce je ve 14:00 na pořadu jeden trénink před druhý závodem. V něm se započítávají dva lepší časy ze tří jízd. Organizátoři z ÚAMK Sdružení českého autosportu předpokládají konec jezdeckých soubojů v 18 hodin.
Pro diváky je tradičně vstup zdarma, stejně jako nové vydání tištěného průvodce sezonou 2017.

Program 10. ročníku EDDA Cupu 2017

     1.

Autodrom Most

25. března

     2.

Zbraslav - Točná

15. – 16. dubna

     3.

Telnice

13. – 14. května

     4.

Kdyně - Koráb

3. – 4. června

     5.

Hostr Prix Liberec

17. – 18. června

     6.

Svijany Prix Radotín

8. července

     7.

Prachatice

5. – 6. srpna

     8.

Vrchlabí - Benecko

26. – 27. srpna

     9.

Místo konání zatím není určeno

9. – 10. září

  10.

Stará Živohošť

30. září – 1. října


Foto: Archiv EDDA Cupu

Přehled zpráv Autostylu


© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK