Zpravodaj ÚAMK ČR - Závody do vrchu

Previous Next

Koukal jsem do historie, zatím každý ročník uzavíráme tím, že se sezóna povedla a byla lepší než ta předchozí.... Ano, je tomu tak, i letošní sezóna patřila k těm nejlepším. Asi již nikdo nedokáže zhodnotit, která byla ta úplně nej...

Previous Next

O minulém víkendu se na tradiční trati na Staré Živohošti úspěšně uzavřela jubilejní desátá sezóna nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup 2017. V babím létě se na posledním závodě ještě naposledy bojovalo o body v jednotlivých třídách, které jsou v seriálu vypsány a i o umístění v celkovém pořadí podle koeficientu, v kterém promotér seriálu vyplácí peněžité prémie v celkové sumě přes 400 000 Kč nejlepší šestnáctce jezdců.

O následujícím víkendu na Staré Živohošti vyvrcholí posledním závodem letošní sezóna nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup. Poslední závod na tradiční trati, vždy bohatě navštěvovaný příznivci motoristického sportu, přinese vyvrcholení celoročního úsilí jezdců v boji o pořadí v jednotlivých třídách i v celkovém pořadí.

Jsme na konci sezóny, v sobotu 9. září se odjel poslední závod v rámci Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu. Bylo to u nás ve Šternberku, na zkrácené trati 4800m, tedy s cílem na Lipinském oblouku. Počasí jezdcům přálo, a tak se bojovalo o poslední cenné body.

Víkend 8. – 10. září 2017 bude hodně nabitý, čeká nás další ročník tradiční veteránské akce Ecce Homo Historic, sobotní celodenní program Šternberské slavnosti, který je součástí programu Dny evropského kulturního dědictví a do třetice se o tomto víkendu ve Šternberku pojede poslední závod sezony Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu, pojede se na zkrácené trati Ecce Homo, kde cíl bude na Lipinském oblouku. Trať tedy celkem měří 4800m.

O nadcházejícím víkendu se na trati z Bečova nad Teplou do Krásna uskuteční letošní předposlední závod nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup.

Na tradiční trati z Vrchlabí na Benecko se uskutečnil další podnik nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup. Zdejší těžkou trať si jezdci nakonec tak oblíbili, že se startovní listina omezená na 120 jezdců musela uzavřít dlouho před oficiální uzávěrkou. Nakonec se podniku zúčastnilo rekordních 110 jezdců, a překonali jsme již historický rekord z ročníku 2009, kdy startovali 104 jezdci.

Strana 1 z 4

Přehled zpráv Autostylu


© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK