Zpravodaj ÚAMK ČR - Závody do vrchu

Motorističtí fandové, je to tak, podařilo se nám do Šternberka dostat legendu závodů do vrchu a mistra Evropy osobně. Přijede pan Robert Šenkýř nejen jako šéf týmu, ale sám bude závodit, a to s krásným vozem BMW Z4 GT3.


Třetí letošní závod nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup se uskutečnil o minulém víkendu na známé trati v severočeské Telnici. Náročná trať patří k těm nejtěžším jaké seriál nabízí, nerozhoduje na ní jen to, jak to komu jede. Konečně si snad tato velmi těžká trať získává u jezdců oblibu, jakou si zaslouží.


Už za tři týdny bude malé moravské městečko Šternberk doslova přeplněno, kavárny a restaurace budou praskat ve švech, hotely budou beznadějně hledat další volné pokoje, potkávat budeme mladé a sympatické Italy a Francouze a krásnými hosteskami se to bude jen hemžit. Motoristický víkend se závody Ecce Homo se nezadržitelně blíží. Přípravy jsou v plném proudu, jezdci posílají přihlášky, materiály se tisknou a mapa parkoviště závodních strojů je již do posledního místečka zaplněná.


O nadcházejícím víkendu se na známé trati v Telnici v Krušných horách uskuteční další, letos již třetí, závod nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup.


Druhý díl nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup 2017 je na pořadu mezi velikonočními svátky v sobotu 15. dubna. Po okruhové premiéře před třemi týdny na Autodromu Most zavítá letos prvně tam, kam patří – tedy ze Zbraslavi do kopce na Točnou.


Nejvíce bodů získal v sobotu 25. března v premiéře nové sezony EDDA Cupu 2017 jeho předloňský vítěz Miroslav Černý. Se svou Škodou 130L jednoznačně dominoval v kategorii závodních speciálů E-1600 a byl dokonce čtvrtým a pátým nejrychlejším pilotem dne.


Nezávislý seriál závodů automobilů do vrchu EDDA Cup 2017 zahájí jubilejní desátou sezonu v sobotu 25. března v Mostě. Autodrom pod hradem Hněvínem bude svědkem logisticky i kapacitně náročného programu, který pořádá klub ÚAMK Sdružení českého autosportu.


Absolutně nejrychlejším závodníkem se stal v neděli 9. října ve Šternberku při druhém ročníku FIA Hill Climb Masters fenomenální Ital Simone Faggioli, jenž na voze Norma M20FC – Zytek porazil o více než půl sekundy svého krajana Christiana Merliho za volantem „placky“ Osella FA30 Evo-Fortech. Pohár národů v jízdě pravidelnosti vyhráli překvapivě Slováci. Čeští reprezentanti se v jednotlivcích ani týmech na stupně vítězů neprosadili.


Celkem 140 závodníků ze sedmnácti zemí, z toho čtrnáct čtyřčlenných družstev v prestižním Poháru národů, se představí v sobotu 8. a v neděli 9. září při druhém ročníku FIA Hill Climb Masters 2016 ve Šternberku. Pořadatelé z místního ÚAMK Automotoklubu Ecce Homo se tak zapíší do rekordních listin, protože ve všech ukazatelích překonají úvodní dějství, které se v roce 2014 konalo v lucemburském Eschdorfu.


Do čela absolutní klasifikace nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup 2016 se po šestém dílu seriálu o předposledním červencovém víkendu v Krkonoších probojoval Ivo Král, jenž vystřídal dosavadního lídra Tomáše Omelku. V napínavém souboji dvoulitrových historiků pomohl Královi k žezlu jeho nejvážnější konkurent Eda Patera, když v sobotu trefil sud zpomalovacího retardéru, který sám stavěl.


V pátém dílu nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup 2016 vyhrál o poslední červnové sobotě v Radotíně v absolutní klasifikaci jednoznačně Tomáš Košek s Mitsubishi Lancer EVO VI. V průběžném hodnocení po polovině poháru udržel vedení Tomáš Omelka na Peugeotu 106 S 16.


Páté pokračování nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup se pojede jako Svijany Prix Radotín v sobotu 25. června. Pořadatelé z ÚAMK Sdružení českého autosportu očekávají, že na kvalitní a obtížné 2900 metrů dlouhé trati s převýšením 103 metrů z Radotína do Zadní Kopaniny bude zcela naplněn limit 110 posádek.


Až po sedmi letech skončila série neporazitelnosti Itala Simone Faggioliho při závodech mistrovství Evropy automobilů do vrchu Ecce Homo ve Šternberku. Magický 111. ročník neprohrál Faggioli ani tak se svým krajanem Christianem Merlim, jako spíš s technikou.


Sprintem na jeden okruh dlouhý 4,3 km zahájil v sobotu na Autodromu Most novou sezonu nezávislý seriál závodů automobilů do vrchu EDDA Cup 2016. V dopoledním programu byl absolutně nejrychlejší Tomáš Kučera s Mitsubishi Lancer EVO IX ze skupiny E+2000.


První závod letošního EDDA Cupu, nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu, odstartuje o velikonočním víkendu tuto sobotu 26. března na Autodromu Most. EDDA Cup se tak po přestávce vrací na místo tradičního začátku sezony.


Přehled zpráv Autostylu