Zpravodaj ÚAMK ČR - Závody do vrchu

Jsme na konci sezóny, v sobotu 9. září se odjel poslední závod v rámci Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu. Bylo to u nás ve Šternberku, na zkrácené trati 4800m, tedy s cílem na Lipinském oblouku. Počasí jezdcům přálo, a tak se bojovalo o poslední cenné body.

Víkend 8. – 10. září 2017 bude hodně nabitý, čeká nás další ročník tradiční veteránské akce Ecce Homo Historic, sobotní celodenní program Šternberské slavnosti, který je součástí programu Dny evropského kulturního dědictví a do třetice se o tomto víkendu ve Šternberku pojede poslední závod sezony Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu, pojede se na zkrácené trati Ecce Homo, kde cíl bude na Lipinském oblouku. Trať tedy celkem měří 4800m.

O nadcházejícím víkendu se na trati z Bečova nad Teplou do Krásna uskuteční letošní předposlední závod nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup.

Na tradiční trati z Vrchlabí na Benecko se uskutečnil další podnik nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup. Zdejší těžkou trať si jezdci nakonec tak oblíbili, že se startovní listina omezená na 120 jezdců musela uzavřít dlouho před oficiální uzávěrkou. Nakonec se podniku zúčastnilo rekordních 110 jezdců, a překonali jsme již historický rekord z ročníku 2009, kdy startovali 104 jezdci.

Previous Next

Pořadatelé a jezdci Edda cupu zvou všechny příznivce závodních automobilů do Vrchlabí, kde se o tomto víkendu uskuteční další, letos již osmý závod populárního nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup.

Previous Next

Po dohodě mezi promotérem EDDA Cupu a Otakarem Krámským jr. budou moci diváci na příštím závodě Vrchlabí – Benecko spatřit při demonstračních jízdách Osellu, s kterou Otakar Krámský sklízel úspěchy v závodech Mistrovství ČR i Evropy.

Previous Next

O minulém víkendu se v jihočeských Prachaticích uskutečnil další závod nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup. Tentokrát jezdci i organizátoři EDDA Cupu byli hosty na závodě pořádaném Pošumavským automotoklubem. Závod byl vypsán pro tři seriály, Mistrovství ČR, MREC a EDDA Cup. 

Previous Next

Už o nadcházejícím víkendu se fanoušci domácího automobilového sportu obrátí směrem k Šumavě, neboť v sobotu i v neděli bude probíhat tradiční závod do vrchu Prachatice – Libínské Sedlo. Závod je kromě národního šampionátu zařazen do několika dalších pohárových seriálů, a i díky tomu je přihlášeno rekordních 140 závodníků. 

O prvním srpnovém víkendu se v jihočeských Prachaticích uskuteční další závod nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup. Příznivce automobilových závodů čeká v Prachaticích opravdová lahůdka. Po loňské podařené premiéře se opět na závodě pořádaném Pošumavským automotoklubem Klatovy se totiž představí závodníci hned tří vrchařských seriálů. Závodníci EDDA Cupu se tak na start postaví vedle účastníků Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu a závodníků seriálu Maverick Rescue Euro Cupu.

Previous Next

V sobotu 8. července se na známé trati z Radotína na Zadní Kopaninu uskutečnila Svijany Prix Radotín, další závod nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup. Závod je tradiční součástí EDDA Cupu a je oblíbený mezi závodníky, o čemž svědčí přes stovku přihlášených, oblíbený je i u fandů motoristického sportu, což potvrdila divácká návštěva.

Strana 1 z 4

© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK