Zpravodaj ÚAMK ČR - Silniční motocykly

Jerez Ondřeji Ježkovi přál i nepřál

V prosluněném španělském Jerezu pokračoval seriál MS Superbiků. V sobotním závodě se dařilo českému zástupci Ondřeji Ježkovi, který na svém motocyklu Kawasaki ZX-10RR nese i znaky svého partnera – ÚAMK. My v autoklubu, stejně jako jeho fandové, jsme mu drželi palce a snad i to „pomohlo“. V prvním kole si český jezdec totiž připsal mistrovský bod za 15. místo.

Už kvalifikační Superpole napovědělo, že letošní víkend v Andalusii Ježkovi "chutná". Zajel si zde své maximum v podobě času 1:41,890 a na startu mu patřila 18. příčka. Závod musel být v prvním kole zastaven kvůli kolizi De Rosy a Badoviniho. Ondrův týmový kolega pád odskákal otřesem mozku a zlomenou klíční kosti. "Měl jsem velké štěstí, protože jsem jel bezprostředně za Ayrtonem. Naštěstí jsem se těsně vyhnul," popsal incident Ondra.

Po restartu se Ježek dlouho držel na dohled skupiny bojující o 6. místo. "První část závodu byla opravdu super, pak mi soupeři trochu poodjeli. Na závěr jsem mocně stahoval Andreozziho, ale bohužel mi to na útok už nevyšlo. Byl to velmi náročný závod, ale jsem velmi spokojený. Přeji Ayrtonovi brzké uzdravení, byl to hodně nepříjemný pád," doplnil brněnský závodník.

V té chvíli nemohl tušit, že následující den ho na okruhu v Jerezu čeká něco podobného. V nedělním závodě český jezdec útočil na body, ale vše překazil šest kol před cílem pád.

„Začátek závodu se nápadně podobal tomu včerejšímu - jeli jsme skoro ve stejném tempu. Bohužel jsme udělali nepatrné úpravy v nastavení motorky, které měly pomoci gripu na zadním kole. Ztratili jsme tím však přilnavost na předku a to začalo být od půlky závodu problém. Snažil jsem se dostihnout Andreozziho a zároveň uhájit bodovanou příčku před Russem a Takahashim. Asi třikrát jsem dostal varování od předního kola a poté jsem už definitivně v první zatáčce skončil na zemi. Naštěstí se jednalo o velmi lehký pád, takže fyzicky jsem v pohodě," shrnul Ondřej Ježek nedělní klání ze svého pohledu.

Nyní se paddock přemístí v kontejnerech do Asie, kde za čtrnáct dní proběhne poslední dvojzávod v katarském Doha, tradičně pod umělým osvětlením. Do závěru budeme jezdci s barvami ÚAMK opět držet palce.

Pořadí v šampionátu:
1. J. REA                     506 bodů
2. C. DAVIES              363 bodů
3. T. SYKES                363 bodů
4. M. MELANDRI        301 bodů
5. A. LOWES              226 bodů
22. O. JEŽEK              18 bodů

Přehled zpráv Autostylu


© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK