Zpravodaj ÚAMK ČR - Silniční motocykly

Drama v Imole

Vytoužené body do celkové klasifikace Ondřej Ježek z pátého kola MS Superbike v Imole nepřivezl. První závod byl předčasně ukončen kvůli vážné nehodě jeho konkurenta a ve druhém závodě měl sice bodovanou skupinu dlouho na dostřel, nakonec se však musel spokojit se 17. místem.

Sobota z pohledu Ondry Ježka: "Dnešní den moc dobře nezačal. Měli jsme drobné problémy s chladičem už v ranním tréninku, takže jsem toho moc neodjezdil. V Superpole jsem navíc spadl ve druhé zatáčce a začal jsem to vidět černě. Závod však nebyl až tak špatný. Neztratil jsem kontakt jako v Assenu a stále se držel na dohled skupiny bojující o body za mým týmovým kolegou Badovinim. Ke konci závodu jsem věřil, že by se mi ho mohlo podařit dojet, ale závod byl předčasně ukončen červenými vlajkami 5 kol před cílem kvůli škaredému pádu Eugena Lavertyho."

Neděle: Závod byl ovlivněn červenou vlajkou po technické závadě Ondrova týmového kolegy Ayrtona Badoviniho. Po restartu se Ondřej držel ve skupince s Bradlem, Krummenacherem a Russem. Posledního jmenovaného dokázal překonat, ostatní však byli nad jeho síly.

Ondřej Ježek: "Řekl bych, že to dnes bylo o něco lepší než včera. Jel jsem o něco rychleji a dlouho se držel bodovaných pozic. Poté, co jsem předjel poblázněného Russa mi ovšem ostatní poodjeli, a tak jsem konec závodu už vypustil. Měl jsem docela problémy s předním gripem, rychlá jízda byla riskantní a kluci přede mnou jeli opravdu rychle, takže nebylo bohužel o co bojovat. V Imole to byla další ukázka, že tým Grillini zatím na vyšší pozice nemá. Je to škoda, protože všichni technici v týmu pracují na 100%. Nemají ovšem s čím pracovat, když to tak řeknu. Uvidíme za 14 dní v Doningtonu."

Přehled zpráv Autostylu


© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK