Zpravodaj ÚAMK ČR - Silniční motocykly

Ježek zaútočí v Imole

Premiérová sezóna v královské třídě Superbike je zatím pro Ondřeje Ježka velmi složitá. Jak se mu bude dařit na jeho historicky nejúspěšnější trati?

Italský tým Grillini Racing nastoupí do závodního víkendu ve své stabilní sestavě Ayrton Badovini - Ondřej Ježek. V celkové klasifikaci patří oběma poslední dvě pozice se třemi body na kontě. Lehce navrch má český závodník, který si odvezl třinácté místo z thajského Buriramu. V posledním závodě v Assenu však tahal za delší konec Badovini, který se dlouho držel ve skupině na bodovaných místech a v obou jízdách svého českého kolegu porazil. Ať je to jak je, oba jezdci rozhodně nejsou spokojeni se svými dosavadními výsledky a viní z toho zejména technický stav jejich Kawasaki.

"Z letošní sezóny mám zatím velmi rozporuplné pocity. Na jednu stranu je fajn jet královskou třídu, na druhou stranu jsem se v zimě připravoval velmi tvrdě a rozhodně jsem si nepředstavoval takovou bezmoc v bojích s ostatními. Je dobré, že držím krok se svým zkušenějším kolegou, nicméně naše výsledky nejsou pro tým vůbec dobrou vizitkou. Jsem velmi zvědavý na závod v Imole. Mám tu na kontě vítězství a dvě třetí místa ve třídě Superstock 1000, držím zde pole position rekord z roku 2015, který loni nebyl zdaleka překonán. Jsem velmi zvědavý, zda se podaří tento čas na kolo překonat alespoň mně, protože letos na svém superbiku nejsem schopen stabilně zajíždět rychleji než právě na "standardní" Ducati ve třídě Superstock," hodnotí zatím své působení v královské třídě Superbike Ondra Ježek.

Přehled zpráv Autostylu


© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK