Zpravodaj ÚAMK ČR - Silniční motocykly

Previous Next

Minibike akademie v Pardubicích posílila

S osmi novými závodníky a úspěšnou minulou sezonou v zádech nastupuje do třetího roku působení minibiková akademie v Pardubicích. Oproti loňsku narostl počet aktivních dětí na dvojnásobek. Na pardubickém ÚAMK motodromu se letos uskuteční první i závěrečný podnik prestižního Minimoto Cupu.

Úspěšná Minibike akademie v PardubicíchÚspěšná Minibike akademie v Pardubicích
Nové adepty motocyklového sportu čeká deset společných tréninků, dvoudenní soustředění 5. a 6. července v domácím sportovním a výcvikovém středisku a ostré měření sil s vrstevníky v prestižím a populárním Minimoto Cupu, který startuje 29. dubna na motodromu ÚAMK v areálu Automotoklubu Pardubice.

Potom pohár s mezinárodní německou a slovenskou účastí zavítá v květnu na Masarykův okruh do Brna a do České Kamenice. Čtvrté dějství šestidílného seriálu se uskuteční koncem června ve slovenské Skalici.
Závěrečná dva podniky roku 2017 se konají první dvě soboty v září v Třinci a finále se vrátí podruhé 9. září do Pardubic.

„Z loňska si ceníme, že všechny děti z naší akademie startovaly v Minimoto Cupu. Zdařile jsme prezentovali akademii také při Pardubickém olympijském parku v době konání her v Riu. Z této prezentace se přihlásili další čtyři zájemci. Letos budeme v náboru pokračovat od 12. do 20. srpna při Pardubickém sportovním parku, který bude obdobou toho loňského olympijského,“ nastínil letošní plány hlavní pardubický instruktor Karel Matoušek.

Foto: Motorsportfoto.eu a Karel Matoušek

© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK