Zpravodaj ÚAMK ČR - Silniční motocykly

S osmi novými závodníky a úspěšnou minulou sezonou v zádech nastupuje do třetího roku působení minibiková akademie v Pardubicích. Oproti loňsku narostl počet aktivních dětí na dvojnásobek. Na pardubickém ÚAMK motodromu se letos uskuteční první i závěrečný podnik prestižního Minimoto Cupu.


Jezdec SBK FIM Superbike World Championship Ondřej Ježek zažil v sobotním superpole závodu v Aragonu pád. I když se v místní nemocnici ukázalo, že jezdec neutrpěl žádná vážná zranění, komise lékařů WorldSBK rozhodla, že nemůže nastoupit ani v samotném závodě či následujících testech.


Ondřej Ježek vybojoval v neděli na okruhu Chang International ve thajském Buriramu premiérové tři body v mistrovství světa superbiků. Brněnský jezdec z ÚAMK Automotoklubu Královo Pole zvládl slušně druhý závod a třinácté místo těsně uhájil před partnerem z týmu Grillini Racing Italem Ayrtonem Badovinim.


Druhé zastavení mistrovství světa superbiků čeká o nastávajícím víkendu thajské město Buriram na okruhu Chang International. Jezdec ÚAMK Královo Pole Ondřej Ježek se po kusí získat první body v premiérové sezoně této prestižní kategorie silničních motocyklů.


Ani ve druhém závodě MS superbiků na okruhu Phillip Island Ondřej Ježek z ÚAMK Automotoklubu Královo Pole na body nedosáhl a skončil sedmnáctý. Ještě hůře si vedl jeho parťák z týmu Grillini Racing Ital Ayrton Badovini, jenž nedělní zápolení nedokončil.


Na osmnáctém místě skončil v sobotní životní premiéře při mistrovství světa superbiků Ondřej Ježek. Závodník z ÚAMK Automotoklubu Královo Pole se v porovnání s výsledky testovacích jízd začátkem týdne na kruhu Phillip Island o dvě příčky zlepšil. Zahájení sezony v Austrálii proměnili úvodní den ve svůj šampionát Britové, kteří obsadili pět prvních míst. Nejrychlejší byl Jonathan Rea, jenž obhájil dvě loňská vítězství.


Při testování na okruhu Philip Island, kde se pojedou o víkendu první dva závody mistrovství světa superbiků, zajel v úterý Ondřej Ježek z brněnského ÚAMK Automotoklubu Královo Pole dvacátý čas a byl rychlejší než parťák z italského týmu Grillini Racing Ayrton Badovini.


Nejoblíbenějším motocyklovým závodníkem roku 2016 je potřetí v řadě Ondřej Ježek z brněnského ÚAMK Královo Pole. Rozhodla o tom anketa serveru BikeRacing.cz a jeho 477 čtenářů. Druhý za Ježkem skončil další silniční motocyklový jezdec Jakub Kornfeil před freestylovým motokrosařem Liborem Podmolem.


V okouzlujícím prostředí Monackého knížectví zahájil Grillini Racing Team se svými jezdci Ondřejem Ježkem a Ayrtonem Badovinim sezonu 2017. Setkání se sponzory a přáteli se konalo v klubu La Rascasse, tedy přímo v poslední zatáčce Grand Prix Monaka formule 1.


Stále je mu ještě třináct let, reprezentuje Českou republiku, je mezinárodním mistrem ČR v kategorii Mini GP 100. Stříbrný skončil ve třídě pokročilých v německém poháru ADAC. To je bilance úspěchů Tomáše Dvořáka z ÚAMK Automotoklubu České Budějovice, jenž letos dominoval na silničním motocyklu Honda NSF 100.


Silniční motocyklový závodník Ondřej Ježek z ÚAMK Automotoklubu Královo Pole absolvoval úspěšně první dvoudenní testy 21.–22. listopadu ve španělském Jerezu. Na zapůjčeném motocyklu Kawasaki ZX-10R z roku 2015 byl jen o jednu sekundu na kolo pomalejší než týmový partner Ayrton Badovini s letošním modelem superbiku Kawasaki.


Ondřej Ježek nastoupí příští sezonu do mistrovství světa silničních motocyklů třídy Superbike. V týmu Grillini Racing Kawasaki doplní Itala Ayrtona Badoviniho. Jezdec z ÚAMK Automotoklubu Královo Pole zůstane věrný zeleným barvám Kawasaki, ale změní šestistovkový stroj za oblíbenou tisícovku.


Jedenáctým místem uzavřel Ondřej Ježek letošní mistrovství světa silničních motocyklů kategorie Supersport. Pět bodů z okruhu Losail International Circuit brněnského jezdce ÚAMK Automotoklubu Královo Pole posunulo z patnácté pozice na konečnou čtrnáctou, což je historicky nejlepší český výsledek v této třídě.


Až na osmnáctém místě skončil v neděli v Jerezu Ondřej Ježek při jedenáctém a předposledním zastavení letošního mistrovství světa silničních motocyklů třídy Supersport. Brněnský závodník z ÚAMK Automotoklubu Královo Pole doplácí na neuspokojivý stav techniky a spolupráce s italskou stájí Go Eleven nefunguje. Před závěrečným kláním v Kataru je Ondra až patnáctý.


Brněnský závodník z klubu ÚAMK Královo Pole Ondřej Ježek se po pětiměsíčním čekání dočkal v neděli 2. října ve francouzském Magny-Cours tří bodů za třinácté místo v desátém pokračování dvanáctidílného seriálu mistrovství světa silničních motocyklů třídy Supersport. Výsledek svoji hodnotu má, protože se na bodované příčky Ondra prosadil až z osmé startovní řady. V průběžné klasifikaci světového šampionátu si ale Ježek o dvě příčky pohoršil na čtrnácté místo.


Silniční motocyklový závodník Igor Kaláb vyhrál v sobotu na Slovakiaringu v Bratislavě předposlední díl letošního šampionátu FIM Europe Alpe Adria i mistrovství ČR v kategorii Supersport. Tento výsledek zajistil jezdci ÚAMK Revena Brno po roční přestávce druhý nejprestižnější titul po mistrovství světa v této třídě.