Zpravodaj ÚAMK ČR - Rallye

Previous Next

Legendy Rallye na Karlštejně

Ve čtvrtek 27. 4. 2017 vyrazila skupinka legend, kteří se objeví ve svých vozech na letošním ročníku Rallye Praha Revival, na královský hrad Karlštejn.

Zájem o návštěvu jednoho z hlavních sídel císaře Karla IV. byl veliký a tak za doprovodu pořadatele Edy Patery vyrazili na radotínské nádraží v Praze, kde nastoupili do vlaku směr Beroun. Na zastávce Karlštejn už na tuto skupinku čekali zástupci ÚAMK a koňské spřežení, které všechny odvezlo na oběd do krásné restaurace U Adama pod hradem.

Polská skupinka už se nedočkavě v kočáře těšila na typické české chmelové pitivo, k nim se zkušeně přidal Eda Patera a John Haugland, zatím co dámy z Francie volili zdravější nápoje. Z pohledu jídla to byl mix od kachničky, přes svíčkovou až po gulášek s šesti. Velice zábavné bylo vysvětlování dámám z Francie, co to jsou české knedlíky u guláše.

Po systém obědu se již všichni pěšky přesunuli na nádvoří hradu Karlštejn a čekali na anglicky komentovanou prohlídku hradních prostor. Prohlídka byla pro všechny velice zajímavá a poučná. Po prohlídce měli všichni rozchod na hodinku a sraz byl určen pod hradem u opevnění z druhé světové války. Část legend se zastavila na Becherovku a druhá navštívila místní obchůdky, kde si zakoupila suvenýry.

Velice nás u řopíku (bunkru) překvapila francouzska Biche, která začala krmit kachny v paruce. K ní se ihned přidal člen polské skupiny a ochotně nabídl svou svačinu. Po této vložce se celá skupina přesunula opět na vlak a odjela zpět do Prahy připravovat svá vozidla na zítřejší start Rallye Praha Revival.

Přehled zpráv Autostylu


© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK