Zpravodaj ÚAMK ČR - Rallye

Valašská rallye v roce 2016

Návrat dvoudenní Valašky

S hvězdou nejblýskavější, mistrem republiky a továrním jezdcem týmu Škoda Motorsport Janem Kopeckým, odstartuje o prodlouženém víkendu od 24. do 26. března ve Valašském Meziříčí sedmidílný seriál českého šampionátu dvoudenních automobilových soutěží. Tradiční premiéru nové sezony obstará Valašská rallye.


Závod s oficiálním názvem JANČA - 36. Valašská Rally Valmez 2017 pořádá JRTR pro s.r.o. spolu s ÚAMK. Jeho šéf Jaromír Tomaštík je současně předsedou organizačního výboru. „Po pěti letech se vracíme do velkého mistráku. Dost nám pomohl loňský ročník Valašky v rallyesprintu,“ těší Tomaštíka, posledního českého mistra v této kategorii z roku 2014. Další dvě léta spadala soutěž do pohárového klání.

K přihlášeným posádkám Jaromír uvádí: „Čelo startovky bude excelentní, trochu nás mrzí menší zájem posádek ze slabších tříd, ale rozumím jim. Musí řešit každou korunu od soutěže k soutěži a navíc jedou za čtrnáct dnů rallyesprint ve Slušovicích.“

Současný boss Valašky Tomaštík nezapomíná ani na svého předchůdce Míru Hošáka. „V rámci Poháru Miroslava Hošáka umožníme start devíti vozů z bývalých pohárových tříd.“

Bezpečnost především
Bezpečnost je alfou i omegou každé rallye. „Naší snahou bylo vytvořit dostatek divácky atraktivních míst a uvítáme, když se mezi erzetami nebudou fanoušci z bezpečnostních důvodů přemísťovat. Chceme, aby nikde nevznikla možnost střetu diváka s autem. Atraktivní vložky se pojedou také na polygonu Tatry v Kopřivnici a v žádném případě se nebude jednat jen o okruhové úseky, protože využijeme i příjezdové cesty k polygonu,“ hlásí ředitel Valašské rallye Rudolf Kouřil.

Čtyřnásobný mistr ČR Jan Kopecký letos preferuje kompletní pořad domácího šampionátu. Se svým navigátorem Pavlem Dreslerem nebudou chybět ani na Valašsku. „Na mnoha úsecích letošní Valašky jsem nikdy nejel, proto se projedeme v okolí Zlína, abychom si zvykli na místní prostředí. Moc jsem měl rád rychlovku Bystřičku. Letos je dost zkrácená. Přál bych si, abych si ji zase jednou projet celou jako třeba v roce 2012,“ vrátil se ve vzpomínkách o pět let zpátky poslední vítěz dvoudenní Valašské rallye.

V pátek 24. března se na náměstí ve Valašském Meziříčí uskuteční od 17 hodin slavnostní start. Na tutéž rampu se vítěz populární soutěže vrátí v neděli v 15:30.

Pohár Prezidenta ÚAMK
Mezi řadu doprovodných programů 36. Valašské rally patří také 3. ročník výtvarné soutěže pro děti a mládež s názvem Nakresli rally. Mladí výtvarníci z mateřských, základních a středních škol se dočkají ocenění svých prací při slavnostním odpoledni v pondělí 20. března od 15:00 hodin ve Valašském Meziříčí. Ceny jim předají představitelé Valašky, zástupci AČR i ÚAMK a také zástupci soutěžních posádek. Ti nejlepší v každé kategorii obdrží Pohár prezidenta ÚAMK.


Foto: František Dušek a Dušan Póč

Přehled zpráv Autostylu


© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK