Zpravodaj ÚAMK ČR - Rallye

Mistrovsky zahájil novou sezonu loňský český šampion Jan Kopecký z továrního týmu Škoda Motorsport. S navigátorem Pavlem Dreslerem porazili ve Škodě Fabia R5 o minutu a jedenáct sekund Václava Pecha s Petrem Uhlem, kteří startovali o posledním březnovém víkendu na letošní Valašské rallye s vozem Ford Fiesta R5.


Posádka továrního týmu Škoda Motorsport Jan Kopecký – Pavel Dresler s vozem Škoda Fabia R5 vede s přehledem po prvním dnu Valašskou rallye 2017. Úvodní podnik mistrovství ČR v automobilových soutěžích s názvem JANČA – 36. Valašská rally Valmez pořádá JRTR pro s.r.o. spolu s ÚAMK.


Valašská rallye, úvodní podnik mistrovství České republiky v automobilových soutěžích TrueCam 2017, nabídne dvanáct rychlostních zkoušek na šesti úsecích. Formát sobotní i nedělní etapy zůstává shodný, dvakrát tři totožné „erzety“. Pořadateli dvoudenní Valašky jsou JRTR pro s.r.o. spolu s ÚAMK.


Sobota 18. března od 14:00 hodin v sokolovně obce Ořech na jihozápadním okraji Prahy. Jedinečná příležitost se vrátit do Rallye Paříž Dakar s jejím králem Karlem Lopraisem po třiceti letech od premiérového startu kopřivnického kamiónu v Africe.


S hvězdou nejblýskavější, mistrem republiky a továrním jezdcem týmu Škoda Motorsport Janem Kopeckým, odstartuje o prodlouženém víkendu od 24. do 26. března ve Valašském Meziříčí sedmidílný seriál českého šampionátu dvoudenních automobilových soutěží. Tradiční premiéru nové sezony obstará Valašská rallye.


Posádka ČK motorsportu Karel Mach a Jan Bláha z českokrumlovského a českobudějovického klubu ÚAMK vybojovala v závěrečných dvou etapách XX. Rallye Monte Carlo Historique krásné 97. místo. Jedná se o nejlepší výsledek jihočeské dvojice při šestém startu na populární soutěži.


Škoda 130 RS budí na jubilejním dvacátém ročníku Rallye Monte-Carlo Historique velkou pozornost přihlížejících fanoušků. Porsche z Východu pilotované jednou z nejmladších posádek v nabitém startovním poli stoupá s přibývajícími kilometry měřených testů pořadím. Před závěrečnými dvěma etapami, které se odehrají během úterý a noci na středu v okolí Monackého knížectví, patří Karlu Machovi s Janem Bláhou z českokrumlovského a českobudějovického klubu ÚAMK průběžné 124. místo.


Sedmnáctý ročník mezinárodní dálkové rallye veteránů The Winter Trial 2017 strávil z šesti dnů čtyři na území České republiky. Aktivně se do uspořádání soutěže zapojily také kluby ÚAMK. Ve středu 25. ledna vpodvečer připravil Automotoklub Ecce Homo Šternberk zkrácenou trať závodů do vrchu, o den později agentura ČK motorsport spolu s ÚAMK Rallye Český Krumlov královskou etapu při nočním přejezdu z Jihočeského kraje do Rakouska.


Škoda 130 RS jihočeského týmu ČK motorsport urazila na XX. ročníku Rallye Monte-Carlo Historique 2017 už téměř 1800 soutěžních kilometrů. Úspěšně dokončila po páteční i sobotní hvězdicové jízdě z Bad Homburgu na Azurové pobřeží do Monaka také první nedělní etapu.