Zpravodaj ÚAMK ČR - Rallye

Poslední dvojice rychlostních zkoušek již nezměnila nic na tom, že absolutním vítězem 45. Rallye Český Krumlov 2017 se stala posádka továrního týmu Škoda Motorsport ve složení Jan Kopecký a Pavel Dresler. 


Ani na dalších třech rychlostních zkouškách druhé sekce úvodní etapy nenašel pilot tovární Fabie R5 nikoho, kdo by jej překonal. Jan Kopecký navigovaný Pavlem Dreslerem zaslouženě přenocuje jako lídr 45. Rallye Český Krumlov, která je zařazena do FIA European Rally Trophy a TrueCam Mistrovství ČR v rally.


Za neoficiální zahájení mimořádné soutěže New Energies, která je součástí Rallye Český Krumlov a týká se automobilů s alternativním pohonem, je možné považovat nedávnou tiskovou konferenci v ústředí ÚAMK v Praze. Prezident automotoklubu JUDr. Oldřich Vaníček na ní zdůraznil, že jde o velmi významnou sportovní a společenskou akci, která je zároveň prezentací nových technologií, jež se stále více prosazují i v motosportu.


Rozhodně je pro fandy motorsportu lákavé následovat hvězdy rallye do jižních Čech na 45. ročník Rallye Český Krumlov. Oni to dobře vědí, proto spíše jen připomeneme, že se akce koná o tomto víkendu, ve dnech 19. a 20. května.


Soutěž o nejpovedenější momentku z loňské Rallye Český Krumlov má hned dva výherce. Nejlépe se fotily škodovky.


Vážení motorističtí přátelé, na dalších řádkách se můžete seznámit s městy, městysy a obcemi, které spolupracují s pořadateli Rallye Český Krumlov při tvorbě tras jednotlivých ročníků. Čas od času se trasy této populární soutěže mění a nejsou využity všechny, proto se v tomto průvodci měst a obcí setkáte i s místy, která v rámci 45. Rallye Český Krumlov 2017 nenavštívíte. Využíváme této příležitosti poděkovat vedení měst a obcí a jejich zastupitelům za pochopení a podporu, bez které by bylo uspořádání tak významné sportovní akce Jihočeského kraje velmi obtížné.


Už sedmý ročník akce ÚAMK Memoriál Dalibora Janka – Rallye Praha Revival 2017 se jede poslední dubnový víkend. Na trati jsou k vidění skutečné skvosty a uzavřené zkoušky zručnosti jsou ozdobou tohoto ročníku.


Ve čtvrtek 27. 4. 2017 vyrazila skupinka legend, kteří se objeví ve svých vozech na letošním ročníku Rallye Praha Revival, na královský hrad Karlštejn.


Mistrovsky zahájil novou sezonu loňský český šampion Jan Kopecký z továrního týmu Škoda Motorsport. S navigátorem Pavlem Dreslerem porazili ve Škodě Fabia R5 o minutu a jedenáct sekund Václava Pecha s Petrem Uhlem, kteří startovali o posledním březnovém víkendu na letošní Valašské rallye s vozem Ford Fiesta R5.


Posádka továrního týmu Škoda Motorsport Jan Kopecký – Pavel Dresler s vozem Škoda Fabia R5 vede s přehledem po prvním dnu Valašskou rallye 2017. Úvodní podnik mistrovství ČR v automobilových soutěžích s názvem JANČA – 36. Valašská rally Valmez pořádá JRTR pro s.r.o. spolu s ÚAMK.


Přehled zpráv Autostylu