Sportovní zpravodaj ÚAMK ČR - Motoskijöring

František Kylar a Tadeáš Majvald vyhráli Orlický pohár 2017 v motoskijöringu neregistrovaných závodníků. Motocyklista Kylar z ÚAMK Automotoklubu Letohrad získal ceněnou trofej letos poprvé, předtím skončil v letech 2006, 2013 a 2015 stříbrný v Cupu hobby jezdců.

Finále kompletní domácí sezony v motoskijöringu se v sobotu 11. února v Dobřanech uskuteční. Velkou naději na celkové prvenství v Orlickém poháru hobby jezdců má letohradská dvojice František Kylar a Tadeáš Majvald, které bez ohledu na umístění soupeřů stačí skončit na osmém místě.

Třetí a čtvrté dějství motoskijöringové pentalogie nazvané Orlický pohár favorizuje na zisk prestižní trofeje letohradské duo František Kylar a Tadeáš Majvald. Výrazně tomu oba přispěli o závěrečném lednovém víkendu třetím místem v severomoravském Horním Městě u Rýmařova a prvenstvím v Klášterci nad Orlicí.

Ve druhém pokračování Orlického poháru v motoskijöringu o předposlední lednové neděli v Rudníku na Trutnovsku skončil František Kylar z ÚAMK Automotoklubu Letohrad s lyžařem Tadeášem Majvaldem až osmý. Nicméně vítězové z úvodního kola pětidílného seriálu v Letohradě těsné průběžné vedení udrželi.

Nejen velká sportovní paráda, ale také řada příležitostí, jak se dobře pobavit, dala o sobě vědět při úvodním závodě mistrovství ČR a Orlického poháru v motoskijöringu. Škoda, že pořadatelé z ÚAMK Automotoklubu Letohrad v neděli nevyhlašovali také největšího vtipálka. Obrovskou čáku na vítězství by si oprávněně dělal Tomáš Janů z jihočeských Dolních Hořic.

Perfektně připravili v neděli 15. ledna organizátoři z ÚAMK Automotoklubu Letohrad úvodní závod mistrovství České republiky a Orlického poháru v motoskijöringu. V českém šampionátu dominovali Patrik a Miroslav Šrolerovi z nedalekého Klášterce nad Orlicí, prvenství v soutěži „hobíků“ vybojovala domácí posádka František Kylar a Tadeáš Majvald.

Úvodní závod mistrovství České republiky 2017 v motoskijöringu se s největší pravděpodobností v neděli 15. ledna v Letohradě uskuteční. Pořadatel ÚAMK Automotoklub Letohrad hlásí slušnou zásobu sněhu a jeho naději zvýrazňuje také předpověď počasí.