Sportovní zpravodaj ÚAMK ČR - Motokros

Nova Motocross Cup 2017 startuje

Nova Motocross Cup 2017 zahájí s českým šampionem

Nova Motocross Cup, který pořádá ÚAMK Nova Motocross Team Žamberk především pro začínající závodníky a hobby jezdce, zahájí jubilejní dvacátou sezonu v neděli 16. dubna na mistrovské trati v Opatově. Na Svitavsko se vrací po roční odmlce a představí se v něm velký český talent Petr Polák.


V loňském devatenáctém ročníku nastoupilo celkem 350 sportovců ve všech vypsaných kategoriích.

„Věřím, že závodníci, týmy i diváci jsou připraveni si užít první podnik letošní sezony a sjedeme se v co největším počtu a pro nás všechny to bude opět skvělý sportovní zážitek,“ láká do Opatova šéf žamberského klubu i Nova Motocross Cupu Jaroslav Lipenský, zvaný po finské hokejové „star“ Jari Kurri.

Podle jeho slov zůstává dopolední i odpolední program stejný jako v předešlých letech. Motokrosaři na strojích 50, 65 a 85 ccm i junioři 13 až 20 let si zazávodí dopoledne, ostatní po obědě.  Nejmladší borce budou organizátoři tradičně vyhlašovat do osmého místa a zařadí je do slosování o hodnotné ceny.

Odpoledního závodu licenčních jezdců se zúčastní také mladý český motokrosař Petr Polák z týmu JD 191 KTM, který je loňským mistrem České republiky v kategorii 125 2T, účastníkem mistrovství Evropy nebo závodů německého ADAC poháru. „Petr je hodně rychlý, a nejen při jeho pojetí bude na kvalitně připravené trati na co koukat,“ dodává boss ÚAMK Nova Motocross Teamu Žamberk Lipenský.

Devítidílná série zamíří po Opatovu dvakrát do Žamberka, jednou do Benátek nad Jizerou i Benátek u Litomyšle, Trutnova, Dolních Heřmanic i Klášterce nad Orlicí. Finále se uskuteční 30. září v Třemošnici.

Foto: Pavel Novák

© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK