Zpravodaj ÚAMK ČR - Motokáry

První Kartingová akademie ÚAMK se na českobudějovickém autocvičišti povedla

Kartingová akademie ÚAMK pokračuje

Primárním cílem akce pro děti a mládež, kterou organizuje Automotoklub Rallye Český Krumlov za podpory ÚAMK a ČK motorsportu, je prezentace motokárového sportu - zájemcům z řad široké veřejnosti bude Josefem Bodurkem ze Sport Bohemia Karts odlehčenou formou představena používaná technika, dozvědí se základní sportovní předpisy kartingu a hlavně budou mít možnost na uzavřeném a zabezpečeném okruhu zažít skutečné pocity závodníka. Pod dohledem zkušeného trenéra zvládnou vypůjčené motokáry řídit menší i větší děti.

Zpestřením bude přítomnost Honzíka Píchy juniora, mladého jezdce kategorie Rotax Max Junior se zkušenostmi z podniků Mistrovství České republiky v kartingu. Ten představí v ostrém tempu svou "dospěláckou" motokáru a účastníci Kartingové akademie ÚAMK se díky jeho vyprávění dozvědí, jak to vlastně při závodech chodí. Vážní zájemci z prezentačního dne dostanou pozvánku na tréninkový kemp, který se uskuteční na Motokárové dráze v Písku.

Čtvrteční akce ale nebude věnována pouze kartingu. Díky širokému portfoliu aktivit českokrumlovského automotoklubu, pořadatele blížící se Rallye Český Krumlov, si všichni příchozí vyzkouší další disciplíny s mnohaletou tradicí - bezmotorové sporty bude prezentovat široká klubová základna minikár a také rádiem řízených RC modelů. I zde můžete rozšířit naše řady.

Na kartingové akademii ÚAMK se představily i rádiem řízené modely soutěžních vozů v měřítku 1:10Na kartingové akademii ÚAMK se představily i rádiem řízené modely soutěžních vozů v měřítku 1:10

Nedílnou součástí motoristického odpoledne se stane ukázka všech složek Integrovaného záchranného systému. Svou techniku v areálu ÚAMK (ulice Karoliny Světlé naproti pivovaru Budějovický Budvar) předvedou profesionální hasiči z krajského města, jihočeští záchranáři přivezou sanitku včetně veškerého zdravotnického vybavení a dopravní policisté dětem ukážou, jak se radarem měří rychlost. Zajímavý program zaměřený na bezpečnost silničního provozu bude mít ve spolupráci s Ústředním automotoklubem České republiky připraven BESIP.

Tak neváhejte a přijďte se s celou rodinou ve čtvrtek 13. dubna od 16 hodin pobavit na Kartingovou akademii ÚAMK!

A samozřejmě pozvete své kamarády a kamarádky se svými dětmi, další díl Kartingové akademie ÚAMK není připraven jen pro současné členy.

Přijďte a rozšiřte tak členskou základnu ÚAMK!

 

foto: Jaroslav Červ


© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK