Zpravodaj ÚAMK ČR

V den magického data 9. 9. se na šternberském Hlavním náměstí uskutečnily tradiční Šternberské slavnosti. Program byl velmi pestrý a od samého rána se náměstí zaplnilo obyvateli města. Dopolední program byl zaměřený především na děti, byl pro ně připraven skákací hrad a pro ty větší nafukovací skluzavka. Mohly si také zajezdit na šlapacích kárách nebo si třeba nechat namalovat na obličej nějaký zajímavý ornament nebo nechat vyrobit třpytivou tetovačku. Také si mohli zastřílet na laserové střelnici, kterou nám poskytla na Šternberské slavnosti Městská policie Šternberk.

Historická vozidla budou k vidění v Olešce a Staré Olešce, v Praze 9 v Újezdu nad Lesy a na krásném hradě Helfštýn. Závodníci na enduro strojích jedou bojovat o své místo na slunci do Velké Británie a k vidění budou i v Úpicích. Škodovky budou pak závodit o nejnižší spotřebu z Mladé Boleslavi do Vrchlabí a zpět. Minikáristé se ve sjezdu utkají o body do českého mistráku v Adamově.

Jsme na konci sezóny, v sobotu 9. září se odjel poslední závod v rámci Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu. Bylo to u nás ve Šternberku, na zkrácené trati 4800m, tedy s cílem na Lipinském oblouku. Počasí jezdcům přálo, a tak se bojovalo o poslední cenné body.

BMX závody Moravského poháru se pojedou ve dnech 23. a 24. září na BMX dráze v Uherském Hradišti-Míkovicích, která se nachází v ulici Partizánské. Jedná se o dva závody dvanáctidílné série - Moravské ligy. Jde se o populární sport, který, stejně jako tyto závody, podporuje i ÚAMK.

Previous Next

O letošní veteránské Ecce Homo byl velký zájem ze strany majitelů historických automobilů a motocyklů, což nás samozřejmě velmi těší. Zájem byl jak o páteční rally, která letos všechny účastníky zavedla do Loštic a tamního muzea tvarůžků, tak o sobotní výstavu a Spanilou jízdu, kterou absolvovala většina historických krasavců. Nedělní jízdy pravidelnosti na trati Ecce Homo byly stejně jako každým rokem velkým lákadlem pro řidiče motocyklů i automobilů z dávných let.