Zpravodaj ÚAMK ČR

Mnohaletá soutěž Velikonoční Liška Ecce Homo přilákala na svůj start 20 posádek nejen z okolí olomoucka, ale i jednu z Pardubic a dvě přijeli z jihomoravské metropole.


Rádi bychom vás, všechny fandy motorismu pozvali na akce, které náš automotoklub pořádá v nejbližší době. Vybrali jsme trojlístek jen těch nejzajímavějších. První se uskuteční už v závěru tohoto týdne, další pak v květnu a červnu. Budeme se těšit na setkání s vámi.


Rozkvetlá jihočeská příroda a vozidla s pohony budoucnosti. Už šestým rokem láká tato kombinace do Českého Krumlova a okolí příznivce elektromobility a vozidel spalujících stlačený zemní plyn. Nejinak tomu bude i letos. Ve dnech 18. až 20. května pořádá ÚAMK South Bohemia Rally Club ve spolupráci s týmem ČK motorsport 6. New Energies Rallye Český Krumlov 2017, mezinárodní soutěž zařazenou do seriálu mistrovství světa FIA Electric and New Energy Championship.


S osmi novými závodníky a úspěšnou minulou sezonou v zádech nastupuje do třetího roku působení minibiková akademie v Pardubicích. Oproti loňsku narostl počet aktivních dětí na dvojnásobek. Na pardubickém ÚAMK motodromu se letos uskuteční první i závěrečný podnik prestižního Minimoto Cupu.


Nova Motocross Cup, který pořádá ÚAMK Nova Motocross Team Žamberk především pro začínající závodníky a hobby jezdce, zahájí jubilejní dvacátou sezonu v neděli 16. dubna na mistrovské trati v Opatově. Na Svitavsko se vrací po roční odmlce a představí se v něm velký český talent Petr Polák.