AutoStyl - Garáž

Magazín o autech a cestování

Alternativní pohon firmám

Celková atmosféra, stále rostoucí nabídka a další faktory, společně se státní pobídkou vedou letos ke zvýšení zájmu o vozy s alternativními pohony. Tento fakt zaznamenala i druhá největší dealerská skupina v ČR, Auto Palace. Nejúspěšnější značkou je Mitsubishi, která v meziročním srovnání navýšila prodeje ekologických vozů o 25 %. 

Zájem je také o vozy této kategorie značek: Škoda, Volvo a Hyundai. Většinou jsou zákazníky firmy, které si je pořizují například pro rozvoz občerstvení a dalšího zboží nebo taxi. Jaká je konkrétní nabídka? Mitsubishi v současnosti nabízí alternativní pohon pro modely Outlander a ASX, Škoda pro modely Octavia a Citigo, Volvo pro XC 90, S 90, V 90 a V 60, Ford pro Mondeo a butovický Hyundai má od začátku letošního roku v portfoliu elektromobil Ioniq. Favority jsou: Outlander od Mitsubishi a Škoda Octavia a Citigo. Nejoblíbenější jsou vozy na CNG, kde je návratnost rychlá a při provozu lze dostat výdaje za palivo jen na 1 Kč za ujetý kilometr.

A důvody, které zákazníka odradí od koupě? Předně nedostatek čerpacích a nabíjecích stanic, nemožnost vjezdu do podzemních garáží, komplikace při nabíjení elektromobilů doma a samozřejmě i vyšší pořizovací cena.

Zájem nesporně zvýšil i dotační program Ministerstva životního prostředí na nákup ekologických automobilů pro kraje a obce. Jde o dobrý krok, ale následovat by měl i další, zvýhodňující koupi i pro běžné zákazníky. 

Přehled zpráv Autostylu


© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK