AutoStyl - Garáž

Magazín o autech a cestování

Kdo vydělá nejvíc?

Existuje dlouhá řada ukazatelů. Podle kterých lze hodnotit, jak si která automobilka vede: počet prodaných kusů, množství ocenění a titulů, vítězství v automobilových soutěžích… Nebo prostě zisk na jedno vyrobené auto.

Souhlasíme s tím, že v tomto čísle mnoho poezie nenajdete, zato skutečně reálné výsledky napoví. Takže, budeme-li mluvit o 10. nejlepších, musíme začít automobilkou Ferrari, jejíž zisk na jeden prodaný vůz činí 1,5 milionu korun. Samozřejmě, že do všech příjmů se započítávají i všechna ta trička, čepičky, klíčenky a podobně, které si s logem vzpínajícího se oře lidé nakoupí. Ale tak už to chodí, že dobré jméno prodává.

Na druhé místě je Porsche. Z jednoho vozu má zisk asi 422 000 Kč. Ve skupině VW Group skutečná hvězda a dodejme, že ob jednu po ní (tedy v rámci koncernu Volkswagen po Porsche a Audi) je Škoda. Se ziskem bezmála 43 tisíc Kč z jednoho vozu. Byť je až na 11. místě, je před značkami koncernu jako VW nebo Seat.

Na třetím místě je Jaguar Land Rover, kterému se v indickém náručí daří. Z jednoho vozu má 109 tisíc korun. Následují: Maserati, BMW, Audi, Mercedes, Volvo, Nissan a Chevrolet. 

V této tabulce s celkem 17. hodnocenými značkami, jsou posledními čtyřmi od konce: Opel, Seat, Fiat a Volkswagen se zisky zhruba od pěti do deseti tisíc korun.

Přehled zpráv Autostylu


© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK