AutoStyl - On-Line

ÚAMK informuje - Lehčí auta sníží emise o 40%Sent on 8. listopad 2017Evropská komise je připravena od roku 2020 zavést nové normy pro snižování emisí CO2 v silniční dopravě. ÚAMK je aktivní součást mezinárodní automobilové federace FIA, která naléhavě vyzývá EU, aby uskutečnila ambiciózní cíle v oblasti zlepšování životního prostředí. Zároveň upozorňuje, že je na místě využít všech řešení, které vedou k tomuto cíli, nejen zavést povinný podíl čistých aut pro evropské automobilky.
ÚAMK informuje - Sluchátka mohou zabíjetSent on 6. listopad 2017Kolik především mladých nevidíte na silnici jinak, než se sluchátky v uších? Ať už jde o pěší, řidiče nebo cyklisty. Z průzkumu odborníků ÚAMK a dalších evropských automotoklubů vyplývá, že každý desátý v průměru jede na kole se sluchátky na uších. Že je to jejich věc? Ne tak docela, protože jsou v danou chvíli účastníky silničního provozu a se sluchátky na uších rozhodně nemohou dostatečně vnímat vše, co se kolem nich děje. Ohrožují tak bezpečnost svoji, ale i dalších.
ÚAMK informuje - Povinnost zimních pneumatik v EvropěSent on 30. říjen 2017Víte, kdy a kde se musí používat zimní pneumatiky v ostatních státech Evropy? My jsme pro vás sestavili velký přehled.
ÚAMK informuje - Množí se francouzské emisní zónySent on 26. říjen 2017Stejně jako v Německu se i ve Francii rodí další počet nových míst, kde je pro vjezd do centra potřeba nízkoemisní plaketa (Vignette Crit Air). Tato plaketa platí i pro vozidla registrovaná mimo Francii.
ÚAMK informuje - 7 kroků před zimouSent on 25. říjen 2017Začněme tím základním – prvním krokem na cestě, jak připravit automobil na zimu, je nazout mu zimní pláště. Ovšem tak jednoduché to zdaleka není. Samozřejmě bychom měli brát ohled na stav, celkovou dobu jejich používání a hloubku dezénu plášťů. Jen dobrým obutím to nekončí. Co provozní kapaliny, není na čase doplnit také výbavu o stěrku a škrabku na okna? Není čas zkontrolovat stav akumulátoru…A jak jsou na tom naše oči, uvidíme za šera dobře?
ÚAMK informuje - Nové pokuty v NěmeckuSent on 20. říjen 2017Od 19. října 2017 začínají platit nové sazby pokut v Německu.
ÚAMK informuje - Mlha je nepřítelem řidičeSent on 20. říjen 2017Říká se jí různě: bílá stěna, bílá smrt a podobně. Ani poslední označení není nijak přehnané, vždyť policejní statistiky za loňský rok říkají jasně: za mlhy bylo při dopravních nehodách usmrceno 16 osob, 32 zraněno těžce a 284 lehce.
ÚAMK informuje - Jak funguje STK v zahraničí?Sent on 18. říjen 2017Byli jsme se s odborníkem na problematiku měření emisí Liborem Fleischhansem podívat v Rakousku, jak to u nich chodí na STK při měření emisí. Rakouská kontrola na silnici vám však může zabavit auto ve špatném technickém stavu!
ÚAMK informuje - Cena STK je přemrštěná!Sent on 16. říjen 2017Opravdu platíme za STK a měření emisí v ČR hodně? Zeptali jsme se odborníka na problematiku měření emisí Libora Fleischhanse.
ÚAMK informuje - Příklad lobby STKSent on 11. říjen 2017Majitelé STK v roce 2015 a 2016 usilovali o to, aby se zakázala samostatná pracoviště měření emisí v ČR. Oni tenkrát zkreslili směrnici Evropské unie 45/2014. Chtěli tedy vše mít v jednom domě. Tedy měření emisí a STK hezky vedle sebe. Toto však vůbec nebyla pravda! Vše podrobně popisuje odborník na problematiku měření emisí Libor Fleischhans.
ÚAMK informuje - Reálná spotřeba aut roste!Sent on 9. říjen 2017Dieselgate otevřel celou řadu otázek a jednou z nich je i reálná spotřeba paliva automobily. Ukazuje se jak velká propast je mezi údaji udávanými výrobci a reálnou spotřebou. Konkrétně mezinárodní výzkumný institut Icct Europe (Mezinárodní rada pro čistou dopravu) zveřejnila další analýzu, z níž jednoznačně vyplývá, že reálná spotřeba paliva osobních automobilů byla v průměru v roce 2016 o 42 % vyšší, než jsou ty oficiálně udávané automobilkami. Přitom před 10 lety byl rozdíl jen o 15 % vyšší.
ÚAMK informuje - Do Alp už jen se zimákySent on 6. říjen 2017Sice legislativa u nás říká o užívání zimních pneumatik něco, ale počasí situaci mění. Naši kolegové z partnerských autoklubů nás informovali, že do horských oblastí Alp nad 1200 m.n.m. se smí od dnešního dne jezdit jen se zimními pnematikami a někde budou muset řidiči nasadit i řetězy.
ÚAMK informuje - Dlouhodobý test celoroční pneuSent on 6. říjen 2017Jak dopadnou celoroční pneumatiky po dlouhodobém testu, přesněji po ujetí 10 tisíc kilometrů? To byla otázka, kterou si položila německá organizace GTÜ, společně s ACE, tedy Auto Clubem Europa.
ÚAMK informuje - Test zimních pneu 2017Sent on 5. říjen 2017Jaká bude zima: plná sněhu, kolik ho padne, jaká bude teplota? Ani meteorologové nezaručí, že se jejich předpovědi vyplní. Takže motoristům nezbývá nic jiného, než se prostě spolehnout na to, že je místo mírné zimy zachrání jedině dobré zimní pláště.
ÚAMK informuje - Zákaz dieselů? Ano či ne?Sent on 3. říjen 2017Nejvyšší správní soud Bavorska stojí před nelehkým rozhodnutím, posoudit platnost rozhodnutí města Mnichov, které schválilo zákaz vjezdu automobilů s dieselovými motory do centra města. Podobné kroky chystají i Stuttgart a Hamburk. Důvod? Mnohonásobné překročení limitů emisí oxidů dusíku a pevných částic do ovzduší těchto měst. Co bude dál?
ÚAMK informuje - Proč jezdíme po městě autem?Sent on 26. září 2017Proč jezdíme po městě autem?
V Evropské unii je jednoznačně nejoblíbenější přeprava osobními automobily. Tak odpovědělo 54 procent respondentů. S velkým odstupem následují prostředky městské hromadné dopravy (19 %), chůze (14 %) a jízda na bicyklu (8 %). Na motocyklu (stejně jako vlakem) pravidelně jezdí jen 2 % dotázaných.
ÚAMK informuje - 10 přestupků, které porušujemeSent on 19. září 2017Vsadíme se, že přestože patříte mezi dobré a ohleduplné řidiče, už jste to někdy udělali: troubili, protože auto před vámi při zelené na semafor nevyrazilo dost rychle, při odbočování nebo změně jízdního pruhu jste nezapnuli směrové světlo nebo něco podobného.
ÚAMK informuje - Kdo znečišťuje ovzduší?Sent on 17. září 2017Pevné nano částice nebo také pevné polétavé částice jsou považovány lékaři za vysoké nebezpečí pro lidský organismus. Jde o prachové částice, které jsou 500 x až 1000 x menší než lidský vlas. Jsou tak malé, že procházejí z plic do krve, a ta je roznáší a usazuje nejen v plicích, ale i ledvinách, játrech, nebo v mozku. Podle výzkumu Evropské agentury pro životní prostředí každý rok předčasně zemře na následky znečištění životního prostředí více než 400 tisíc lidí. Pokud jde o Čechy, pak se dá odhadnout, že to je každoročně bezmála 9000 lidí. Zopakujme – důvodem jsou i polétavé částice.
ÚAMK informuje - Jízda v „latrýně“Sent on 13. září 2017Není žádným překvapením, že v automobilu trávíme stále více času a zvláště ve městech čas prosezený za volantem automobilu přímo konkuruje tomu, kolik ho strávíme v obývacím pokoji vlastního bytu. Jinak řečeno – doma jsme ve skutečnosti ve vozidle, nikoliv v bytě či domě. Tomu odpovídá i to, co všechno za volantem děláme: kouříme, pijeme, jíme, sledujeme zprávy v rádiu …
ÚAMK informuje - Fámy a mýty kolem poutáníSent on 7. září 2017ÚAMK je velkým zastáncem a propagátorem striktního používání bezpečnostních pásů v automobilech. Důvod je nabíledni – ročně dokáže používání pásů zachránit v Evropě zhruba 2 000 lidských životů. Právě fakt, že lidé nejsou připoutáni, je jedním z důvodů, proč ročně v Evropě na silnicích zahyne až 20 000 lidí. Dva pohyby a dvě sekundy vašeho času nutné pro zapnutí bezpečnostního pásu rozhodně stojí za to. Buď si zachráníte život, nebo přinejmenším značně snížíte následky havárie.
Strana 1 z 7
© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK